Facebook Google+ Twitter

Polska i Francja podpisała deklarację o ścisłej współpracy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-28 15:55

Prezydenci Polski i Francji podpisali w Warszawie deklarację o partnerstwie strategicznym między obydwoma krajami. Lech Kaczyński i Nicolas Sarkozy zadeklarowali ścisłą współpracę w czasie prezydencji Francji w Unii Europejskiej, która rozpoczyna się za 34 dni.

Sarkozy tłumaczył, że przybył do Warszawy przed rozpoczęciem prezydencji francuskiej w Unii, ponieważ uważa nasz kraj za jeden z sześciu najważniejszych w Europie. To - zdaniem Sarkozy'ego - sprawia, że Polskę trzeba umieścić w samym sercu wydarzeń europejskich. Jak podkreślił, Francja jest przekonana, że wsparcie Warszawy będzie decydujące dla zbliżającej się prezydencji.

Lech Kaczyński zadeklarował, że Polska będzie pomagać Francji w czasie jej przewodnictwa. Zdradził, że w czasie rozmowy z prezydentem Sarkozy'm podjęli temat obsady stanowisk unijnych, w tym nowego szefa Komisji Europejskiej. Lech Kaczyński podkreślił, że w rozmowie padały konkretne nazwiska.

Francuski prezydent powiedział, że rozmawiał z Lechem Kaczyńskim o włączeniu Ukrainy do Unii Europejskiej. Sarkozy zadeklarował, że w czasie francuskiej prezydencji będzie chciał zaproponować partnerstwo dla Ukrainy. Prezydent Kaczyński podkreślił, że to co usłyszał od prezydenta Francji, niezwykle go ucieszyło.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.