Facebook Google+ Twitter

Polska i rosyjska młodzież razem przeszła w Marszu Pamięci w Katyniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-01 09:02

W Katyniu, pod Smoleńskiem po raz trzeci odbył się Marsz Pamięci. Polska i rosyjska młodzież upamiętniła polskich oficerów zamordowanych w 1940 roku przez radzieckie NKWD.

Przedstawiciel władz Smoleńska poinformował, że w Marszu Pamięci uczestniczyli kadeci z miejscowej szkoły imienia feldmarszałka Kutuzowa i 150 uczniów z Poznania, którzy przyjechali do Katynia autobusami.

Dodał, że celem akcji jest przypomnienie młodemu pokoleniu o tragedii Katynia - miejsca symbolicznyego zarówno dla Polaków, jak i Rosjan. W lesie katyńskim znajduje się pomnik upamiętniający rozstrzelanych polskich jeńców wojennych. Stoi też duży prawosławny krzyż upamiętniający Rosjan, którzy zginęli w wyniku radzieckich represji.

Przedstawiciel administracji Smoleńska powiedział agencji prasowej Interfax, że nie zważając na ciemne strony w historii stosunków polsko-rosyjskich należy myśleć o przyszłości. Dlatego nieprzypadkowo każdy Marsz Pamięci kończy się podaniem sobie rąk przez rosyjskich i polskich uczniów.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.05.2009 11:06

Miejmy nadzieję, że to pokolenie dorośnie i szybko zastąpi te poprzednie. Podanie rąk - tak, to powinno ludziom przypomnieć i udowodnić, że Pawda i Przyjaźń to coś nadrzędnego, a wielkości nie mierzy się długością rakiety.

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.