Facebook Google+ Twitter

Polska - Irlandia: Będzie umowa ws. CO2

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-21 14:36

W ciągu najbliższych kilkunastu dni Polska podpisze z Irlandią umowę o sprzedaży uprawnień do emisji CO2 - dowiedziało się Polskie Radio. Będzie to już druga tego typu umowa.

Pierwszym krajem, któremu Polska sprzedała prawa do emisji była Hiszpania. Na obu tych transakcjach nasz kraj zarobi 40 milionów euro, a pieniądze te będą przeznaczone na ochronę środowiska.

Informację o umowie z Irlandią potwierdził w rozmowie z Polskim Radiem minister środowiska Maciej Nowicki. "W tym tygodniu wysłaliśmy całą umowę do akceptacji przez Radę Ministrów. Jeśli rząd w ciągu tygodnia zaakceptuje dokument, to mogę podpisywać dokument. Będzie to zatem możliwe na przełomie listopada i grudnia" - dodał Nowicki.

Zgodnie z protokołem z Kioto, Polska miała obniżyć emisję dwutlenku węgla o 6 procent, a obniżyła o 30 procent. Ta różnica to właśnie nadwyżki, które teraz możemy sprzedawać krajom, które nie zdołały jeszcze obniżyć emisji do wymaganego poziomu. Jednym z krajów z którymi negocjujemy kolejną umowę w tej sprawie jest Japonia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.