Facebook Google+ Twitter

Polska jest jedna: Marek Suski w Ostrowcu Świętokrzyskim

W ramach akcji "Polska jest jedna" Prawa i Sprawiedliwości 14 maja w sobotnie popołudnie zawitał do Ostrowca Świętokrzyskiego członek Komitetu Politycznego tej partii, reprezentujący ją w sejmowej Komisji Skarbu Państwa, poseł Marek Suski. Spotkanie odbyło się w Domu Parafialnym Michael.

Marek Suski w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzak- Organizujemy spotkania pod hasłem "Bliżej ludzi", a państwo przygotowali dla mnie miejsce na scenie, w oddaleniu od słuchaczy - zauważył na wstępie i poprosił organizatorów o przeniesienie stołów prezydialnych na niższy poziom sali. Nie ukrywał, że aktualna akcja Prawa i Sprawiedliwości ma przede wszystkim na celu wykazywanie nieudolności rządu Platformy Obywatelskiej, która obiecywała, że wszystkim będzie żyło się lepiej. - A czy państwu żyje się lepiej? - zapytał retorycznie poseł nielicznie przybyłych słuchaczy (w sumie 27 osób, nawet członków powiatowej organizacji PiS można było policzyć na palcach jednej ręki). Objazd poszczególnych województw przez posłów PiS jest wymuszony także tym, iż publiczna telewizja i media prywatne nie stwarzają im możliwości prezentacji swoich poglądów w inny sposób niż przez osobiste spotkania z obywatelami. Podczas tych spotkań posłowie PiS-u chcą dowiedzieć się, jak żyje się ludziom w kraju, usłyszeć prawdę o sobie i uzyskać wskazówki, co powinni robić, by w Polsce wszystkim żyło się lepiej. - Nasza koncepcja sprawowania władzy, a także bycia w opozycji, to koncepcja służby obywatelom naszego kraju - zapewnił poseł Marek Suski.

Rząd PR-u i samozadowolenia

Marek Suski w Michaelu. / Fot. Krzysztof KrzakRząd Donalda Tuska jest najlepszy, w mniemaniu posła Suskiego, pod dwoma względami: PR-u i samozadowolenia. Uważa (rząd PO), że rządzi najlepiej, a prawda o ich poczynaniach nie może się przebić do opinii publicznej, gdyż wszystkie znaczące media w Polsce (poza koncernem z Torunia, zaznaczył poseł) są podporządkowane Platformie Obywatelskiej, a wszyscy dziennikarze, którzy usiłowali krytykować tworzony przez nią rząd, niekoniecznie chwaląc rząd Prawa i Sprawiedliwości, znaleźli się poza tymi mediami. Premier Tusk jeździ z liczną ochrona po kraju (ostatnio odwiedził na przykład powodzian w Sandomierzu), ale tylko tam, gdzie wiadomo, że nie usłyszy przykrych rzeczy, bo wcześniej przygotowani interlokutorzy będą go jedynie chwalić. - To przypomina czasy PRL-u - konstatował poseł Prawa i Sprawiedliwości - gdy I sekretarz PZPR jeździł po chlewniach oglądać, jakież to dorodne prosiaki się w nich rodzą. Wożono go bocznymi drogami, a na skróty przewożono świnie z jednej chlewni do następnej. Aż ktoś rozpoznał prosiaki... To była taka propaganda sukcesu.

Rząd Platformy Obywatelskiej też mówi, że jesteśmy zieloną wyspą i nasza gospodarka rozwija się świetnie. Tymczasem nie spełnił się żaden z zapowiadanych przez premiera Donalda Tuska cudów: Polacy nie wracają tłumnie z zagranicy - przeciwnie: następni wybierają się do pracy w Niemczech, tym bardziej, że rząd naszych zachodnich sąsiadów zobowiązuje się pokryć im koszty nauki języka niemieckiego. Nie stworzono bowiem wystarczającej liczby nowych miejsc pracy. Bezrobocie zlikwidowano, jak twierdził Marek Suski, jedynie wśród znajomych i krewnych członków Platformy Obywatelskiej poprzez zatrudnianie ich w spółkach, radach nadzorczych. Zarobili też sami członkowie PO, jak senator Misiak, którego firma organizowała kursy przekwalifikujące pracowników likwidowanych stoczni w ... psich fryzjerów!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

elza
 • elza
 • 18.05.2011 21:39

Polska jest jedna - w obrębie terytorium Rydzyka oczywiście z geotermą - już trysnęło?

Komentarz został ukrytyrozwiń
KAJA
 • KAJA
 • 18.05.2011 16:45

MOŻECIE SOBIE PISAĆ CO CHCECIE ALE JEDNA JEST PRAWDA ŻE TYLKO PIS MOŻE POLSKĘ WYPROWADZIĆ NA PROSTĄ.TE CIAGŁE ATAKI NA PIS TO BREDNIE ZA ICH RZĄDÓW LUDZIOM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ I NIE BYŁO TYLE NIENAWISCI JAK DZIŚ.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
 • ela
 • 16.05.2011 16:07

Pan Suski opowiada takie brednie jak to że , do Polski sprowadzany jest zamrożony chleb - takie brednie opowiada Radio Maryja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
michałek
 • michałek
 • 16.05.2011 08:52

Polska jest jedna?
Tylko która?

Komentarz został ukrytyrozwiń
kobe
 • kobe
 • 15.05.2011 21:55

W jednym z PiS się zgadzam "Polska jest jedna",tylko naród z premedytacją został podzielony przez Kaczyńskich,dla których co światlejsi,postępowi ludzie,są gorszą stroną narodu,lub też całkiem nie są Polakami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kobe
 • kobe
 • 15.05.2011 21:40

Pani Magdo Wieczorek,gdybym chciał udawać omnibusa,to wystarczyło by kilka kliknięć i odpowiedział bym Pani konkretnie,i ma pani rację-pełnej wiedzy na Pani pytanie nie znam,-no cóż nie studiowałem PiS-ologii.-Nie znaczy to jednak,że moje przemyślenia o partii PiS,są błędne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

kobe- doskonale zrozumiałam tylko niestety brak odpowiedzi na moje pytanie, bo brak wiedzy. Ja pytałam o konkrety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

po wykorzytaniu tragedji Smolenskiej dla politycznej rozroby ci nieudacznicy pozbawieni wszelkich zasd siegaja po Narodowa Swietosc wizerunek Jana Pawla II dla osiagniecia poltycznych korzysci P Suski gada prawie do pustych krzesel ii widze ze spoleczenstwo nie da sie nabrac na gloszone nie majace pokrycia slogany za ktorymi czai sie klamstwo i fausz Ci ludzie zPiS wyczerpali znamjona przyzwoitosci ruszajac w Polske maja za cel jak p kurski powiada ze /ten ciemny lud wszystko kupi/z Uprzejmoscia KL

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
 • elza
 • 15.05.2011 19:25

@ Red ale przyznasz ,ze pokerowa zagrywka ? Arłukowicz namieszał Napieralskiemu za próbę marginalizacji. Czpka za czapkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kobe
 • kobe
 • 15.05.2011 18:22

Pani Jolu,żeby komuś zrobić wodę z mózgu-ten ktoś musi mieć mózg.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.