Facebook Google+ Twitter

Polska jest jedna! Życzenia noworoczne

Wszystkim Polakom, zarówno tym, którzy żyją w Polsce, jak i przebywającej poza granicami Ojczyzny Polonii, składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności na nadchodzący rok 2014!

 / Fot. By Jon Sullivan/PDPhoto.org [Public domain], via Wikimedia Commons
Życzę Państwu, by w chwili podsumowania 2014 roku mieli Państwo poczucie, iż podczas ostatnich dwunastu miesięcy udało Wam się zrealizować wszystkie plany i zamierzenia.

Życzę Państwu, by Wasze marzenia się spełniły.

Jednocześnie życzę nam wszystkim, aby w przyszłym roku każdy z nas poświęcił chwilę refleksji nad tym, co oznacza słowo Wspólnota; aby sprawy Rzeczypospolitej Jej obywateli łączyły, a nie dzieliły. Abyśmy potrafili jednoczyć się wokół spraw dla naszej Ojczyzny ważnych i wspólnie działali dla Jej dobra.

Abyśmy potrafili zrozumieć, że siła tkwi w różnorodności.

Abyśmy skończyli z wojną polsko-polską, wszak nie ma ludu smoleńskiego i ludu antysmoleńskiego. Są tylko Polacy, obywatele RP.

Nie ma „Polski A” i „Polski B”, nie ma „Polski PiS-owskiej” czy „Polski Platformerskiej”. Jest tylko Polska, Najjaśniejsza Rzeczypospolita, jedna i ta sama dla wszystkich jej obywateli !

Polska jest tylko jedna i każdy, kto ją kocha, ma do niej prawo. Każdy kto chce, może ją pokochać i miłować ją po swojemu i na swój sposób.

Polska jest tylko jedna, a podziały polityczne nie mogą powodować, iż przedstawiciele tego samego narodu i obywatele tego samego kraju nie potrafią ze sobą koegzystować.

Życzę nam wszystkim, aby rok 2014 był tym rokiem, w którym odrodzi się Polska jako Wspólnota Jej obywateli, w której każdy odnajdzie swoje miejsce i będzie czuł się jej równoprawnym członkiem, bez względu na wyznawany światopogląd czy przekonania polityczne.

Szanowni Państwo,

życzę Wam szczęśliwego Nowego Roku !Zbigniew Stefanik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.