Facebook Google+ Twitter

"Polska Jest Kobietą". Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki "Dialog"

18 lutego w Saloniku Artystycznym Filii nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej, odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki "Dialog".

 / Fot. Danuta Dąbrowska-ObrodzkaTym razem pretekstem do rozmowy o literaturze współczesnej była książka Manueli Gretkowskiej pt. "Obywatelka".

Na dyskusję o "Obywatelce" licznie przybyły kobiety. Może dlatego, że M. Gretkowska porusza w książce ważny problem dyskryminacji. Autorka wrażliwa na społeczną niesprawiedliwość, ma odwagę głośno przeciwstawić się męskiej dominacji i walczyć o równe prawa w każdej dziedzinie życia.

Przekonana, że jest to walka w słusznej sprawie założyła Partię Kobiet. W Manifeście PK pisze "Walcząc o niepodległość, składamy daninę krwi, teraz płacimy rozumem za wywalczoną wolność".

"Obywatelka" to nie tylko przejmująca relacja z życia nowoczesnej Polki, ale przede wszystkim autorka w swoim dzienniku opisuje kulisy naszej polityki. Kobiety walczące w słusznej sprawie pozostają w osamotnieniu, może dlatego, że nie mają dość wiary w siebie, dość sił, by walczyć o coś tak oczywistego jak: szacunek, sprawiedliwość, równość społeczną. M. Gretkowska kończy dziennik słowami: "Tak naprawdę potrzeba nas wszystkich, by Polska była kobietą!"

Dyskusja w Saloniku (jak zawsze), toczyła się przy filiżance kawy i słodkich przekąskach.
W tle (zgodnie z klimatem panującym w domu autorki) muzyka Jana Sebastiana Bacha.

Moda na czytanie, jaką poprzez cykliczne dyskusje o literaturze propaguje Filia nr 16 MBP, sprawia, że Salonik Artystyczny tętni literackim życiem. Zachęcam wszystkich do lektury i udziału w imprezach bibliotecznych. Zapraszam w każdy trzeci piątek miesiąca na cykliczne rozmowy o książce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.