Facebook Google+ Twitter

Polska jest najważniejsza? Dla kogo?

Polityczny tort został podzielony i nikt inny się nie liczy. Platforma Obywatelska zamierza "demokratycznie" debatować tylko z PiS. To tak, jakby innych formacji w Polsce nie było. Co na to wyborcy?

Każdego dnia oglądam wieczorne wiadomości, jadąc samochodem wsłuchuję się
w bieżące informacje radiowe, zaglądam też na internetowe portale, a od czasu do czasu przeglądam komunikator-Facebook, będący ogólnodostępnym forum, na którym pojawia się obywatelski, ale za to swoisty „groch z kapustą”.

Wszyscy uczestnicy tego informacyjnego szumu i potrzeby wypowiadania się, mają pozostałym coś do przekazania. Ci rządzący i ci będący w opozycji do rządzących prześcigają się w możliwie sugestywnym doinformowywaniu obywateli o swoich racjach i argumentach w ich działalności. Jednocześnie wytykają przeciwnikom indolencję, kłamstwo oraz celowe manipulowanie społeczeństwem.

W obu przypadkach istotną rolę wypełniają środki masowego przekazu, które w zależności od tego, jakie są ich preferencje polityczne i bez względu na to, czy jest to telewizja, radio lub gazeta, czy też są mediami ogólnokrajowymi lub lokalnymi, to i tak optują za jedną lub za drugą stroną. Stąd też coraz częściej przeciętny zjadacz chleba - pokłócony z sąsiadem lub własną żoną, o którego wyborczy głos zabiega każda ze stron-zagląda na strony internetowe i tam próbuje zaprezentować swój punkt widzenia.

Dzielą się więc obywatele Polski na tych, którzy własnymi refleksjami sugerują innym, jak być powinno i co należy w kraju zmienić, aby wszystkim żyło się lepiej i na tych narzekających, którzy mają ochotę wyjechać z kraju nie widząc dla siebie w nim miejsca. A jeszcze inni wyrzucają z siebie tylko własne polityczne frustracje wyzywając kogo popadnie od durniów, a najlepiej wszystkich dookoła siebie, nic w zamian nie proponując.

Są też i tacy, którzy nie interesują się sprawami państwa, stąd przy sprawach i problemach społecznych oraz politycznych coraz częściej pojawiają się infantylne wpisy i komentarze, wskazujące najczęściej na nieznajomość zasad demokratycznego systemu państwa lub też na obojętność i zniechęcenie bycia aktywnym obywatelem kraju… bez względu na to, kto i jak nimi rządzi.

Wyraźny natłok informacji, a w ślad za tym różnych kontrowersji politycznych, pojawia się szczególnie w okresach wyborczych i podyktowany jest próbą wywarcia nacisku (a nawet presji) na obywateli w celu uzyskania wyborczego efektu, którym jest określona ilość miejsc w ławach obu izb parlamentu.

Przyglądając się również socjologicznym badaniom zachowań obywateli w Polsce, a jednocześnie wnikając we wszystkie dostępne informacje, dochodzę do wniosku (podobnie myśli wielu rodaków), że ten narodowy tort podziału mandatów dla formacji politycznych w Sejmie RP (skojarzenie wynikające z graficznego sondażu opartego na okręgu), przestaje interesować coraz większą ilość wyborców. Przekonanie o bezsilności, iż siedzący przy urodzinowym torcie dokonali jego podziału na długo przed uroczystością i teraz bacznie pilnują, aby przy stole nie pojawił się intruz lub gość nieproszony-jest zbyt silne, aby możliwe było dokonanie jakichkolwiek zmian.

Ten polityczny tort–podobnie jak i kasa państwa, czyli nasza wspólna-został zawłaszczony na lata przez dwie partie (PO i PiS) walczące ze sobą o pełną dominację na politycznej scenie, czyli o samodzielne rządzenie nami oraz, dla potwierdzenia istniejącej demokracji i złudnych możliwości wyborczych, przez dwie mniejsze przystawki partyjne (SLD i PSL).

Wszystko to oznacza, że nie dla wszystkich Polska jest najważniejsza, choć ci dominujący przekonują wyborców na kosztownych bilbordach i w telewizyjnych spotach, że ten kraj kochają. To oznacza również, iż tylko oni mają patent na mądrość, że nie liczą się z nikim, nawet wtedy gdyby ci inni mieli-ważne z punktu widzenia obywateli-pomysły na program uwzględniający potrzeby i oczekiwania Polaków. Ci inni dla PO, PiS, SLD i PSL… nie istnieją. Ci inni, to są właśnie ci intruzi, którym tylko pozornie umożliwia się demokratyczną równość.

Czego więc należy dokonać, aby… Polska była Najważniejsza? Pomimo wszystko wyrazić to kartą wyborczą-9 października 2011r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

szeryf
  • szeryf
  • 31.10.2011 21:05

Panie koźmiński z jakich informacji Pan korzysta, bo to co Pan pisze nijak się ma do rzeczywistości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie Korwin-Mikke przestał się liczyć po tym jak powiedział, że:

"dzień, w którym kobiety w Europie otrzymały prawa wyborcze oznacza dzień początku końca naszej cywilizacji". Przyznanie kobietom owych praw jest totalnie bez sensu, ponieważ ogólnie wiadomo, że kobiety mają zbyt ograniczoną inteligencję by w ogóle pojąć do czego służą wybory i nadają się wyłącznie do prostych prac domowych"

- to jest dosłowny cytat z felietonu owego pana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Orban - http://www.stosunkimiedzynarodowe.pl/w%C4%99gry-viktora-orb%C3%A1na-%E2%80%93-monarchia-parlamentarna-bez-kr%C3%B3la

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
  • elaszychlińska
  • 21.08.2011 14:06

@ Panie Koźmiński !!! Pan Orban wprowadził państwo policyjne , zamordyzm , cenzure .Węgrzy już się obudzili ,że chodziło mu tylko o władzę niczym nasz Kaczyński - takie typy od populizmu , centralizacji i powrót do socjalizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 21.08.2011 11:56

Na Węgrzech równie bestialsko niszczono Orbana jak dziś Kaczyńskiego.

No ale Węgrzy się pozbierali, nie dali się nabrać na wściekłą propagande i wymietli tą LIBERALNĄ sitwe. Dzisiaj dochodzą do siebie po ciężkich przeżyciach pod wodzą Orbana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Michał Zieliński Dzisiaj 11:22 - Rzeczywiście wystąpienie to słusznie ma swoje miejsce w dziale rozrywki na YouTube. Ale ja miałam na mysli rzeczy poważne, a nie błazenadę majaca na celu "zaliczenie" obecnosci na trybunie sejmowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jadwiga Kowalczyk "Czy znamy jakies godne uwagi wystapienia tego pana w Sejmie? Czy złozył, będąc posłem, jakieś inicjatywy ustawodawcze? " I tu właśnie kłania się to, o czym pisałem na początku. Internet to takie wspaniałe narzędzie, które oprócz grania w kółko i krzyżyk na Kurniku lub uprawianiu ogródka na portalu społecznościowym umożliwia dostęp do informacji dzięki kilku kliknięciom myszy. Wystarczy chcieć. Tym razem wyręczę Panią Redaktor w tych czynnościach, ale następnym razem apeluję o samodzielność. http://www.youtube.com/watch?v=Vscr0YC8vCU http://www.youtube.com/watch?v=55TqA5QBWWw&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po wczorajszym rozszerzeniu frontu poparcia dla PiS ich łączne notowania mogą sięgnąć nawet ponad 100 procent. Na pewno wygrają

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak wynika z doniesień, wczoraj "... politycy PiS podpisali deklarację o współpracy z ponad 20 organizacjami i partiami centroprawicowymi."

O cóż więc lamenty, że "ci inni" sa pomijani, jesli zgłosili sie w ordynku przy obcasie Kaczynskiego? Liczą na zaistnienie? Nieboszczyk Lepper też liczył, wnoszac w wianie do rzadów Kaczyńskiego nieporównanie większą i silną organizację.
Ile jeszcze pozostało "tych innych" do dyskusji (na kanapie u cioci) o sprawach państwa?
Nowa Prawica - ilez to lat działa pan Korwin Mikke? Czy znamy jakies godne uwagi wystapienia tego pana w Sejmie? Czy złozył, będąc posłem, jakieś inicjatywy ustawodawcze? Czy ktoś odbierał Mu głos i przeganiał z mównicy sejmowej?
Wydaje sie, że najbardziej trwałym zwycięstwem tego pana jest wygrany proces z Wrzodakiem i wyrazana wielokrotnie pogarda dla kobiet.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Warszawiak
  • Warszawiak
  • 21.08.2011 01:50

Już nawet wolę rządy PiS od oszołomstwa Nowej Prawicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.