Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19670 miejsce

Polska jest nietolerancyjna! - Ale czy na pewno?

"Polska to nietolerancyjne państwo, a stolicą nietolerancji jest Białystok!"- Taki komentarz został ostatnio opublikowany na jednym z fanpage'ów miasta Białystok. "Jak nas widzą, tak nas piszą", ale czy inne narodowości widzą dokładnie?

 / Fot. „Ratusz Białystok rok 2013” autorstwa Karol Rutkowski - Praca własna. Licencja CC BY-SA 3.0 pl na podstawie Wikimedia Commons - https://commons.wikime
Zadajmy sobie na początek pytanie- Czy możemy mówić o nietolerancji, kiedy w naszej ojczyźnie jesteśmy gorzej traktowani od imigrantów, czy uchodźców?

Do Polski przyjeżdżają zarówno imigranci ekonomiczni, jak i uchodźcy. Różni się to tym, że pierwsi decydują się na przyjazd do nas za pracą, ponieważ w ich państwie nie mogą sobie zapewnić godziwych warunków do życia. Drudzy zaś przyjeżdżają z powodów politycznych- wojny, prześladowania... długo by wymieniać. Jednak statystycznego Kowalskiego nie interesują powody przyjazdu obcokrajowca. Interesuje go zaś to, czy podejmuje on prace i czy ma prawa osoby przyjezdnej, albo chociaż prawa równoległe do Kowalskiego.

A jakie są prawa? My, jako obywatele Rzeczpospolitej, borykamy się z bezrobociem i nikt nam nie daje za darmo lokum. Był już Pan Kwaśniewski, który wiele obiecywał... A przyjedzie przedstawiciel Syrii i dostaje lokum, pieniądze w niemałej sumie na jednego członka rodziny, zapewnione miejsce pracy... Polsko, czy tak powinniśmy postępować? Czy już Polak w Polsce nie zasługuje na nic?

I nikomu tu nie chodzi o słowa "Polska dla Polaków". My, jako Polacy, chcemy mieć, po pierwsze, coś do powiedzenia w tym państwie, bo póki co nasza demokracja bywa jedynie demokracją z nazwy, a po drugie, chcemy żyć w naszej ojczyźnie godnie! Chcemy móc trafić do lekarza specjalisty w odpowiednim czasie, chcemy mieć pracę, mieszkanie. My też potrzebujemy zapewnić sobie byt! Jaki jest sens, by Polacy wyjeżdżali za granicę za pracą, a w Polsce zatrudniano wtenczas tysiące uchodźców? Może najpierw zapewnijmy godziwe życie Polakom, a później pomyślmy o uchodźcach i imigrantach.

Ale wspomniany wcześniej Białystok... To tu wielu obcokrajowców szuka schronienia. Białystok, niegdyś wielokulturowy, dziś chce powiedzieć dość! Dlaczego? W tym mieście ludzie wiedzą, co oznaczają uchodźcy. Dostają mieszkania, pracę, ich dzieci okradają często dzieci polskie w szkołach... ba! Zawiązali szajkę, która grozi wysadzaniem miejsc publicznych. Polsko, tego chcesz dla Polaków?!

Nasz rząd nas zaprzedał Unii. Staliśmy się jedną wielką marionetką w ich rękach. Może pora przestać zarzucać nietolerancję, a popracować nad prawem i zachowaniem w UE. Nie musimy wcale się godzić na wszystko, co nam narzucają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Romowie to głównie patologiczna grupa leni żyjąca z zasiłków i w dużej mierze z kradzieży. Edukacja ich kończy się wraz z obiadami w szkole (coś koło 3-4 klasy podstawówki), a tłustych cyganów jest całkiem sporo. Bezsensowne byłoby dawanie tym darmozjadom posła w sejmie, tak samo jak niedemokratyczne jest zaklepane miejsce dla posła mniejszości niemieckiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Całkiem poważniej natomiast, jest istotna różnica między działaniami doraźnymi, a długofalowymi. Te doraźne.. cóż, czy nie wypadałoby zachować się "po chrześcijańsku" ?
Tym bardziej, gdy do obecnej sytuacji przyłożyło się rękę?

A działania długofalowe? Nie publikujący już tutaj kolega, Grzegorz Wasiluk, trafnie moim zdaniem wskazuje na właściwą politykę Rosji w tym względzie. Trochę derwiszów by nam nie zaszkodziło...

Komentarz został ukrytyrozwiń

1,9 mln studentów. Przydałoby się trochę tych ze średnim. Imponujące statystyki studentów-półanalfabetów co prawda spadną, ale za to będzie miał kto pracować. ;)

Niedzielę mamy, więc ja niedzielnie, czyli pół żartem, pół serio ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arturze Romowie polscy asymilowali się tak: 1. Zaczęli prowadzić bardziej osiadły tryb życia ( ale sporo członków ich rodzin pracuje i mieszka za granica więc jeżdza tam i z powrotem w odwiedziny, Polacy też racy są) 2. Przyjęli chrzest i wiarę otoczenia 3. Mówią po polsku i ucza dzieci w polskiej szkole. Nie spotkalem jeszcze tłustego Roma.
I jedyne czego na pewno brakuje tej nacji to na ogół brak wyższego niż srednie wyksztalcenia i ustawy która np. mniejszości niemieckiej zapewnie posła w parlamencie, a romom takiego prawa do poosla czy radnego już nie. I dlatego o nich nic nie wiemy. Bardzo mało jest małżeństw polsko - romskich. Tu begnue linia podziału. Obserwuję mniejszośc turecką w Niemczech i to ile dzieci jest z mieszanych małżeństw.
Jaka jest nasza wiedza na temat uchodźców z Syrii, jakie jest ich wyksztalcenie, wiara, przekonania do prawa posiadania własnej szkoły z tylko swoim językiem narodowym. Zapytam w celu pobudzenia dyskusji: czy uchodźcy z Syrii i Libii liczą na większe prawa niż Romowie osiadli w Polsce? Po trosze nieco odpowiem - nie, bo inaczej może pchaliby sie do nas drzwiami i oknami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

/...aby się asymilowali?/

Chodzi o poziom spożycia? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda że nie toczy się szczera dyskusja...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obawy Polaków są spowodowane faktem że powierzchnia naszego kraju jest kilka razy mniejsza niż w roku 1939 i chyba 10 razy mniejsza niż w roku 1539. Wtedy w XVI wieku przyjmowaliśmy uciekinierow takich jak katolicy, żydzi i romowie. Było dość miejsca dla wszystkich.
Po wiekach doczekaliśmy się że hitlerowskie Niemcy bo przecież nie Polacy oczyszczali z tych nacji ą calEuropę a ze szczególna zacieklością Polskę. Może emigrujący i demograficznie topniejący na Wisłą Polacy boją się powtórki z historii?

Kilka lat temu sluchalem szczerego kazania profesora Papieskiego Uniwerystetu na Groniu Jana Pawła II. Dowiedzialem się, sluchając go że w perspektywie niewielu lat katolicy w Polsce mogą stanowić w wielu miastach mniejszość.
Wyjaśnił to na przykladzie lokatorów bloku. Po odejściu obecnego pokolenia włąscicieli mieszkań, starych ponad 80 letnich katoliczek ich mieszkania trafią na tzw. wolny rynek, każdy je będzie mógł kupić.
Jak to w bloku bedą tylko dwie rodziny katolickie, a reszta to 4 rodziny porotestanckie, 6 muzułmańskich, jedna żydowska i na pewno jedna romska. To mówil w 2013 roku.
I oto słowa Profesora, którego nazwisko na razie przemilczę zaczynają się na moich oczach spełniać. Już drugi rok mieszka rodzina romska bo miasto z funduszy MSW odkupiło od polskiego wlaściciela w bloku mieszkanie i dało tu jako lokatorow romow. A Romowie ktorych latem odwiedzają dziesiątki innych rodzin, także z Niemiec tworzą koczujące w tym mieszkaniu i przed blokiem uciążliwe grupy hałasujące, śmiecące, pijące publicznie piwo i palące papierosy.
Zmarly już 2 kolejne leciwe wlascicielki ich mieszkania stoją puste. A jaka jest perpektywa. Oto polskie MSW z funduszy UE np. wykupuje w każdym bloku osiedlowym takie dwa mieszkania i wprowadza muzulmańskich Syryjczyków. Jaka jest pewność że nie mają podobnych obyczajów jak wspomniani Romowie? I tego się boją Polacy - ludzi o niecywilizpwanych obyczajach. zapraszam do kontynuawania szczerej dyskusji pod nie moim artykułem. Czy zapraszać do blokow tylko Syryjczyków z wyższym wyksztalceniem najlepiej chrześcijan a do parafii przeciwnie muzułmanow aby się asymilowali? W mojej parafii jest pusty mieszkalny jeden z domów parafialnych...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli 75%-80% obywateli mówi, że nie chce imigrantów, to kwestia ich przyjęcia jest bardzo kontrowersyjna.
Obojętnie jakie podawane są powody takiego stanowiska. Są one różne i wszystkie zasługują na uwagę.
Polska jest krajem demokratycznym, demokracja zaś, to taka forma sprawowania rządów w których żródłem władzy jest wola większości obywateli /demos-lud, kreateo-rządzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.