Facebook Google+ Twitter

"Polska jest słabo promowana na świecie"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-23 12:53

Polska jest - zdaniem specjalistów - słabo wypromowana na świecie. W ich opinii, sytuacja taka to rezultat braku jednoznacznego sygnału, który można by wysyłać do obywateli innych krajów.

Wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld uważa, że pozytywny wpływ na wizerunek Polski na świecie ma aktywność w wielu organizacjach międzynarodowych. Chodzi szczególnie o Unię Europejską i Światową Organizację Handlu.

Według Adama Szejnfelda, w Polsce brakuje agencji, która skoordynowałaby wszystkie działania promocyjne. W innych krajach funkcjonują takie instytucje. Wiceminister powiedział, że polski rząd pracuje nad jej stworzeniem.

Profesor Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk, przyznaje, że taka instytucja jest niezbędna. Podkreśla przy tym, że powinna się ona zająć promocją regionów Polski, a nie kraju jako całości. Według niego należy doprowadzić do sytuacji, w której obcokrajowcom Mazury będą jednoznacznie kojarzyć się z turystyką wodną.

Zdaniem profesora, kolejnym atutem Polski, wartym wypromowania, jest młodzież - wykształcona, ciekawa świata, znająca języki obce.

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego przeprowadzi w tym roku trzeci konkurs dla gmin. Najbardziej atrakcyjne jednostki terytorialne otrzymają laur "Teraz Polska"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.