Facebook Google+ Twitter

Polska jest trzecim spamerem świata

USA, Chiny i... Polska – to pierwsza trójka największych spamerów świata według kwartalnego raportu firmy Sophos. Raport okrzyknięto "Parszywą dwunastką spamerów".

Polska, biorąc pod uwagę liczbę komputerów i użytkowników internetu, wypada w raporcie najgorzej. Ilość spamu, czyli niechcianych wiadomości wysyłanych za pośrednictwem internetu, rośnie, i to bardzo wyraźnie. W poprzednim rankingu zajmowaliśmy szóste miejsce. Teraz poziom polskiego udziału w światowym spamie wzrósł o 3 proc (z 4,5 do 7,5 proc.), co zapewniło nam awans na niechlubne, trzecie miejsce.

Polska wyprzedziła w rankingu kraje znacznie większe i posiadające bardziej rozbudowaną sieć komputerową: Rosję, Włochy, Francję czy Niemcy. – Polacy powinni lepiej zadbać o bezpieczeństwo swoich komputerów, a polskie władze zatroszczyć się o edukację użytkowników – tłumaczy Carole Therlault, konsultant ds. bezpieczeństwa w firmie Sophos. Także z powodu wysokiej pozycji naszego kraju, w rankingu najbardziej spamerskich kontynentów Europa wyprzedziła Azję. Dopiero na trzecim miejscu jest Ameryka Północna, a za nią Ameryka Południowa, Afryka i Australia.

Tymczasem najlepszy przykład na to, że ze spamem można skutecznie walczyć dały Stany Zjednoczone i Chiny. Chociaż USA wciąż produkują najwięcej niechcianych przesyłek na świecie, to jednak w porównaniu do poprzednich kwartałów ten poziom stale maleje. Od ostatniego kwartału liczba niechcianych przesyłek zmniejszyła się tam z 22 proc. światowego spamu do 19,8 proc.

Ze spamem najlepiej radzą sobie Chiny. Ten najludniejszy kraj świata wciąż utrzymuje swoją niechlubną drugą pozycję w rankingu, jednak od ostatniego badania liczba spamu zmniejszyła się tam aż o 8 procent.

Zobacz cały raport >

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"Aha - pierwszy sposób obrony przed spamem to nie podawać adresu e-mailowego na stroanch (np tu) w sposób widoczny dla innych." - na ale z drugiej strony po to jest mejl, żeby umożliwiał kontakt z innymi ludźmi. Wyjścia chyba nie mamy i męczyć ze spamem się będziemy zawsze...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.04.2007 15:00

Za Gierka byliśmy w czymś tam (w produkcji ziemniaków, czy czegoś innego, nieważne) 7. potęgą świata. Teraz jesteśmy trzecią, brawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzecie miejsce na świecie :D:D hehehe co za naród! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.