Facebook Google+ Twitter

Polska jest zainteresowana współpracą gospodarczą z Białorusią

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-03 21:57

Taką deklarację złożył przebywający w Mińsku wiceminister gospodarki Marcin Korolec. Uczestniczy on w polsko-białoruskim Forum Gospodarczym, zorganizowanym przez białoruskie MSZ i ambasadę RP w Mińsku.

Polacy i Białorusini rozmawiają o udogodnieniach we wzajemnym handlu i udziale polskich inwestorów w prywatyzacji białoruskich przedsiębiorstw.

Według polskiego wiceministra gospodarki, 2008 rok był przełomowy w kontaktach z Białorusią. Marcin Korolec twierdzi, że po wieloletniej przerwie reaktywowano rządowe grupy robocze, których przedstawiciele regularnie omawiają projekty wspólnych przedsięwzięć gospodarczych.

Białoruski wiceminister spraw zagranicznych Andrej Jewdoczenko zapewnił, że Białoruś przywiązuje dużą wagę do rozwoju stosunków politycznych i gospodarczych z Polską. Mińsk prowadzi z Warszawą rozmowy dotyczące współpracy energetycznej, wymiany handlowej, ochrony granic i ochrony środowiska.

Jutro do Mińska przylatuje wicepremier Waldemar Pawlak. Jak podkreślają białoruskie media - będzie to od wielu lat pierwsza wizyta przedstawiciela polskiego rządu na tak wysokim szczeblu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.