Facebook Google+ Twitter

"Polska" - Kandydaci prezydenta do Rady Polityki Pieniężnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-22 07:20

Zyta Gilowska, Adam Glapiński i Wojciech Roszkowski to pewni kandydaci prezydenta do Rady Polityki Pieniężnej - ustalił dziennik „Polska".

Z walki o prezydencką nominacje rezygnuje natomiast Ryszard Bugaj, który nie chce zasiadać w Radzie z osobami nominowanymi przez rządzącą koalicję i Lecha Kaczyńskiego. Z informacji dziennika "Polska" wynika, że Ryszard Bugaj zarzuca Gilowskiej i Roszkowskiemu niekompetencję w dziedzinie zarówno makroekonomii, jak i polityki pieniężnej.

Bugaj w rozmowie z dziennikiem „Polska" przyznaje też, że wprawdzie dostał propozycję kandydowania do RPP, ale nie podobają mu się już wyłonieni kandydaci przez Sejm i Senat. Podkreśla, że ludzie reprezentujący PO będą dążyli do jak najszybszego wprowadzenia w Polsce euro. Zdaniem Ryszarda Bugaja próba spełnienia w błyskawicznym tempie kryteriów z Maastricht może skończyć się upadkiem naszej gospodarki.

Kandydatów prezydenta poznamy najpewniej na przełomie stycznia i lutego. Kandydaci Sejmu i Senatu zostaną ostatecznie wyłonieni najpóźniej na początku stycznia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.