Facebook Google+ Twitter

Polska kolej najgorsza w Europie. Miażdżący raport Komisji Europejskiej

Opóźnienia na stacjach, brud na dworcach, niewystarczający poziom bezpieczeństwa - to podstawowe informacje o PKP, które zostały zamieszczone w raporcie Komisji Europejskiej. Jeśli chodzi o jakość transportu kolejowego, Polacy są najbardziej niezadowolonym narodem w Europie.

 / Fot. Paul KowalowKomisja Europejska przygotowała szereg statystyk mających odzwierciedlić jakość usług świadczonych przez poszczególne państwa w dziedzinie transportu kolejowego. Wyniki są druzgocące - Polskie Koleje Państwowe, w niemal każdym zestawieniu, zajmują ostatnie miejsce.

PKP ustrzegło się mało zaszczytnej, ostatniej pozycji w dwóch kategoriach. Pierwszą jest obsługa w pociągach (tutaj najwięcej pretensji do swojego przewoźnika mieli Holendrzy oraz Niemcy), drugą - łatwość kupna biletów (największe trudności z tym związane odczuwają m.in. obywatele Niemiec i Austrii).

Co nas denerwuje?


Polacy podirytowani są niemal wszystkim. Prawie połowa (46 proc.) z nas jest niezadowolona z informacji o rozkładach pociągów, a 41 proc. twierdzi, że dworcowym peronom daleko do bezpieczeństwa. Najwięcej do życzenia pozostawia jakość toalet, kawiarni oraz sklepów na dworcach - 62 proc. z Polaków pragnie zmian. Warto jednocześnie nadmienić, iż europejska średnia wynosi prawie o połowę mniej (33 proc.)

Stan czystości dworców nie odpowiada 71 proc. obywateli kraju (najbardziej zadowoleni z czystości są Estończycy - 12 proc.). Jeszcze więcej, bo 73 proc. respondentów narzeka na zbyt rzadkie kursowanie pociągów, 52 proc. na ich niepunktualność. Polacy uważają również, że trudno jest im złożyć skargę na usługi świadczone przez PKP - takiego zdania jest 66 proc. ankietowanych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Nie ma zgody między Przewozy Regionalne a Spółką Arriva.W Toruniu nie ma zgrania przesiadek z Grudziądza do Włocławka i odwrotnie.Do Torunia pociąg z Grudziądza przyjeżdża około 10 min.po odjeździe pociągu do Włocławka,tak samo jest w odwrotną stronę.Proszę o interwencję żeby można spokojnie przesiąść się i nie pędzić z 4 peronu na 1 lub z 1 na 4 nadmieniam że jestem inwalidą 1 grupy a poza tym mam 73 lata i nie mogę się poruszać jak 30 latek.Jeżeli to nie będzie załatwione to skieruje sprawę do Sądu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podstawowe pytanie. Czy kolej jest dla nas, czy my dla Kolei? Kto komu służy i do czego ? Niby oczywiste lecz w bilansie, NIE.

Cóż, jak nauczyć pasażerów, by nie korzystali z toalet podczas postoju pociągu na dworcu?
Tych samych pasażerów , którzy narzekają na czystość? najpierw należałoby wychować, by wyrzucali śmieci do koszy anie na podłogę.

ja narzekam na dziury, nie można ciągnąć walizki na kółkach, nie można chodzić na obcasach, a najlepiej z latarką własną. czołówką. Poza tym najlepiej mieć siódmy zmysł orientacji i jasnowidztwa, odgadując skąd odchodzą pociągi i jak trafić do taksówki lub autobusu. itd... itd...

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 17.06.2011 15:24

nie mamy dobrej kolei,ale mamy kupę kościołów i Jezusa ze Świebodzina z pomocą bożą jakoś dojedziemy...ha ha ha.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jerzy.mikulowski-pomorski
  • jerzy.mikulowski-pomorski
  • 17.06.2011 07:52

Szkoda, że nie podano źródła tej informacji. Przypuszczam, że chodzi o badania europejskiego Gallupa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.