Facebook Google+ Twitter

"Polska" - Kolejny skandal Sowińskiej?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-10 08:33

Odwołana wczoraj przez Sejm Rzecznik Praw Dziecka Ewa Sowińska żegna się ze stanowiskiem kolejnym skandalem - pisze "Polska".

Według dziennika, biuro pani Rzecznik nie tylko promuje, ale też daje zarobić prywatnej firmie Citygames.pl., której współwłaścicielem jest mąż rzeczniczki prasowej biura. Citygames.pl na zlecenie Biura Rzecznika Praw Dziecka przygotuje 1 czerwca grę miejską "Ambasadorzy Praw Dziecka".

Do stolicy mają zjechać zespoły uczniów. Dostaną satelitarne mapy Warszawy, będą musiały dotrzeć w konkretne miejsca i wykonać szereg zadań. Zabawę organizuje firma Citygames.pl. Nie było ani konkursu, ani przetargu - mimo że takie rozwiązanie miała według informacji dziennika "Polska" sugerować dyrektor generalna Biura Agnieszka Komar-Morawska.

Ewa Sowińska wyrzuciła ją z pracy, sprawą zajmuje się sąd. Od czasu zawarcia umowy Citygames może pochwalić się swoim logo umieszczonym na stronie internetowej państwowego urzędu, i to w eksponowanym miejscu - czytamy w "Polsce". "To skandaliczne, by na stronach urzędu promować prywatny interes osoby powiązanej rodzinnie z pracownikiem tego urzędu" - oburza się jeden z byłych, wysokich rangą współpracowników Ewy Sowińskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W związu z publikacją artykułu "Sowińska płaci firmie męża swej rzeczniczki" w dzienniku Polska The Times firma Citygames.pl składa następujące oświadczenie:

Gra miejska na zamówienie Biura Rzecznika Praw Dziecka w ramach projektu Ambasadorowie Praw Dziecka jest realizowana przez Citygames.pl w formule non-profit.

Biuro Rzecznika Praw Dziecka poszukiwało ciekawej i nowej formy integracji/zabawy dla uczestników programu, która jednocześnie pozwoliłaby na uwypuklenie elementów związanych z prawami dziecka. Mając na uwadze szczupły budżet Biura, potencjalny konflikt interesów, ale także chcąc dołożyć swoją cegiełkę w edukację i promocję praw dziecka w Polsce Citygames.pl postanowiło zrealizować grę wyłącznie po kosztach jej organizacji i przeprowadzenia. Postanowiliśmy także, że bezpłatnie udostępnimy uczestnikom gry prawa autorskie do scenariusza oraz przekażemy im zestawy materiałów, które umożliwią samodzielne zorganizowanie podobnego przedsięwzięcia w swoim środowisku.

Dziennikarze Magdalena Kula i Igor Ryciak otrzymali od nas to oświadczenie przed publikacją artykułu, a także oświadczenie Biura Rzecznika Praw Dziecka, w którym dokładnie określono jaki jest budźet gry i planowane wyngarodzenie dla firmy. Kwota, którą ostatecznie firma zainkasuje, za zorganizowanie gry dla 300 osób to 1600 zł netto jako swego rodzju honorarium autorskie. Inna firma obecna na rynku od niedawna za zorganizowanie takiej gry zażądała 15 - 20 tysięcy złotych nie wliczając w to kosztów materiałów dla graczy. Nieprawdą jest, że logo naszej firmy jest umieszczone na stronie urzędu, co łatwo sprawdzić wchodząc na stronę http://www.brpd.gov.pl.

Fakt, że współwłaścicielem firmy citygames.pl jest mąż pracownika BRPD miał właśnie wpływ na decyzję, żeby tę grę zrobić za darmo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.