Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5708 miejsce

Polska kraina świętego Mikołaja

Kiedy za oknem sypie śnieg, w domu pachnie świeżo upranymi firankami i pieczonym ciastem, warto znaleźć czas, aby przed świętami odwiedzić Polską Krainę Świętego Mikołaja - niezwykłe miejsce, szczególnie dla najmłodszych.

Dom Królowej Śniegu / Fot. Fot. Liliana KoseckaDom Świętego Mikołaja oraz Dziadka Mroza / Fot. Fot. Liliana KoseckaJak legenda głosi, podczas jednej z wigilijnych podróży, Święty Mikołaj zauważył piękne miejsce. Jeziora były skute lodem i lśniły jak lusterka, a okna domów były rozjaśnione blaskiem świec... Mikołajowi to miejsce tak bardzo przypominało Laponię, że zbudował tu swój drugi dom, aby być bardzo blisko grzecznych, polskich dzieci. Miejsce to znajduje się w Kołacinku (woj. łódzkie; współrzędne GPS - N: 51° 52' 1" E: 19° 49' 37")

Mikołaj wybudował tu swój dom i stadninę reniferów. Zaprosił do swojej krainy Dziadka Mroza oraz postacie z bajek. Wszyscy przybywali i cegiełka po cegiełce budowali swoje mieszkania. W Krainie robiło się kolorowo i wesoło.

Dom Baby Jagi / Fot. Fot. Liliana KoseckaDom Kota w butach / Fot. Fot. Liliana KoseckaDom Babci Czerwonego Kapturka / Fot. Fot. Liliana KoseckaKtóregoś dnia stwierdzono, że warto byłoby zaprosić do Krainy dzieci. I tak też się stało. Najmłodsi mogą przybywać do Kołacinka, aby przekraczając magiczną bramę znaleźć się w świecie, który znają tylko z kart książek. Podróż po Krainie kończy się w sali tronowej Świętego Mikołaja, gdzie można poprosić o szczególny prezent pod choinkę.

Jeśli najmłodsi mają jeszcze chęci i siły, mogą zajrzeć do mennicy Świętego Mikołaja, zabawić się w poszukiwacza magicznej gwiazdki czy zakupić pamiątki.

Wyjście z krainy, szczególnie piękne wieczorem. / Fot. Fot. Liliana KoseckaSala tronowa Świętego Mikołaja / Fot. Fot. Liliana KoseckaKraina Świętego Mikołaja otwarta jest codziennie od 15 listopada do 23 grudnia w godz. 10.00 - 18.00. Można tu przyjechać całą rodziną czy w ramach wycieczki szkolnej.

Czy warto tu przyjechać? Niech rekomendacją będzie relacja z wizyty dzieci z Zespołu Szkół w Marzeninie (pod opieką p. Anety Cyran i p. Beaty Jakubczak) w Krainie Świętego Mikołaja.

Obejrzyj relację z wizyty u Świętego Mikołaja.
Więcej szczegółów o Krainie Świętego Mikołaja: Kraina Świętego Mikołaja


Zobacz też:W krainie świętego Mikołaja

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Piękne miejsce, a dla dzieci pewnie zachwycające :) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Podróż po Krainie kończy się w sali tronowej Świętego Mikołaja, gdzie można poprosić o szczególny prezent pod choinkę. " A może warto napisać do niego list? Podróż po Krainie kończy się w sali tronowej Świętego Mikołaja, gdzie można poprosić o szczególny prezent pod choinkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na pewno warto odwiedzić to miejsce. Dzieci poczują magię świąt, a rodzice powrócą wspomnieniami do dzieciństwa :) Wcześniej jednak warto opowiedzieć dzieciom o Świętym Mikołaju link
Za ciekawy materiał oczywiście 5 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.