Facebook Google+ Twitter

Polska - kraj piratów komputerowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-14 17:23

57 na 100 wykorzystywanych w naszym kraju programów komputerowych to nielegalne kopie - wynika z najnowszych badań opublikowanych przez Business Softwear Aliance.

Bartłomiej Witucki z BSA mówi, że po trzech latach spadku, stopa piractwa, czyli stosunek nielegalnych do legalnych programów w naszym kraju, utrzymuje się obecnie na stałym poziomie- 57 procent.
Według badań, firmy produkujące programy komputerowe tracą rocznie przez piratów, tylko w Polsce 580 milionów dolarów zysków.

Zdaniem producentów programów komputerowych, najlepszym narzędziem w walce z piratami jest edukacja użytkowników. Bartłomiej Witucki z Business Softwear Aliance mówi, że często nie zdają sobie oni sprawy z tego, że używanie pirackiego programu to kradzież.

Do spadku poziomu piractwa przyczyniło by się szybsze wymierzanie kar przez sądy nielegalnym dystrybutorom oprogramowania.

Badanie zostało przeprowadzone w 108 krajach świata. W regionie Europy środkowo-wschodniej najwyższy poziom piractwa jest w Armenii. Aż dziewięć na dziesięć programów działa tam nielegalnie.
Niższy niż w Polsce poziom piractwa odnotowano np. u naszych sąsiadów Czechów, na Węgrzech, czy Słowacji. Najniższy poziom piractwa na świecie jest w Stanach Zjednoczonych.

Największym kanałem dystrybucji nielegalnego oprogramowania jest internet.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.