Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1845 miejsce

Polska książka zakazana w Niemczech!

Powieść "Dobry Niemiec, to martwy Niemiec" nigdy nie ukaże się u naszego zachodniego sąsiada. Takie są opinie przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Republiki Federalnej Niemiec.

Dobry Niemiec, to martwy Niemiec / Fot. ZYSK i Ska WydawnictwoMająca ukazać się pod koniec kwietnia nowa powieść Nikodema Pałasza, opowiadająca o losach oficera Wehrmachtu Ansgara Reuscha została wyklęta przez Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych (BMBF). Pragnący zachować anonimowość wysoki urzędnik ministerstwa twierdzi, że już sam tytuł książki rozwścieczył jednego z sekretarzy stanu. Sprawa trafiła na biurko pani minister.

Do sprawy ustosunkował się niemiecki wydawca. Jeden z berlińskich dyrektorów wydawniczych potwierdził, że prace nad tłumaczeniem zostaną wstrzymane jeżeli ministerstwo prześle stosowny dokument, zakazujący publikacji na terenie Republiki Federalnej.

Polskie wydanie książki ukaże się bez przeszkód 25 kwietnia 2016, nakładem ZYSK i Ska Wydawnictwo.

Akcja powieści rozgrywa się w lipcu 1944 roku. Warszawa przygotowuje się do powstania. Janek Brodawski (Szakal), młody żołnierz podziemia, marzy tylko o tym, żeby dobrać się wreszcie do skóry Niemcom. Przypadkowe spotkanie z Reuschem, tajemniczym oficerem Wehrmachtu, wywraca jego świat do góry nogami. Ich regularne mecze tenisowe przeradzają się w dziwną, podszytą przyjaźnią i wzajemną fascynacją relację kata i ofiary. Tylko kto zostanie katem, a kto ofiarą? Nieudany zamach na Hitlera uruchomi lawinę zdarzeń, która wchłonie Reuscha i Szakala, stawiając ich przed najtrudniejszymi w życiu wyborami.

Autor nie komentuje sprawy.

Sprostowanie: powyższy tekst powstał 1 kwietnia (Prima aprilis) i jest wytworem wyobraźni jego autora, nie oddającym rzeczywistości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dobre ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobry żart tynfa wart ale czy ten wart choćby jeden grosz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.