Facebook Google+ Twitter

Polska legenda reggae wystąpi w Tarnowie

12 października w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury zabrzmi nowy wymiar legendy muzyki reggae – Bakszysz Soundsystem – T. Duby.

Bakshish. / Fot. Tarnowskie Centrum KulturyBakshish (Bakszysz) to najdłużej działająca formacja muzyczna na naszej scenie reggae. Powstawała 25 lat temu i od początku konsekwentnie kroczy wybraną drogą. Po wielu sukcesach w konkursach muzycznych i festiwalach, młody zespół z małego miasta Kluczborka stał się jednym z trzech najpopularniejszych zespołów reggae lat 80. To spowodowało, że zaczął on pojawiać się już na wielu koncertach jako uznany i oczekiwany. Pierwsze ich wydawnictwa pojawiły się dopiero w latach 90. Pojawienie się pierwszej płyty "One love" wyniosło popularność zespołu po za środowisko fanów reggae, a piosenki z tego krążka znalazły się na listach przebojów. Zespół współpracował i grywał z gwiazdami muzyki reggae w Polsce i za granicą. Następne wydawnictwa "EYE" i "B-3" ugruntowały pozycję zespołu. Dzisiaj w Polsce o zespole mówi się legenda reggae.

Obecnie Bakshish to formacja składająca się z 11 osób. To powoduje, że nie wszystkie miejsca koncertowe potrafią sprostać wymaganiom technicznym grupy. Odpowiedzią na to jest Bakshish SoundSytsem - T.DUBY. Nie jest on mniejszą wersją zespołu. Jest to Bakshish w innym muzycznym wymiarze. Podczas występu (trzy wokale i selektor) można będzie usłyszeć nowe wersje starych utworów formacji. Wersje powstawały w studiach różnych znanych producentów, a remiksy przedstawiają twórczość zespołu w innym świetle. T.Duby to brand, pod którym kryją się solowe produkcje lidera i założyciela grupy JareXa (JA-X). Pojawienie się pierwszego wydawnictwa spowodowało spore zamieszanie na rynku muzycznym jako prekursorskie i odkrywcze. Do dzisiaj T.DUBY wydały dwa albumy "Pro-Jah-Acts", "Transusion in dub". We wrześniu pojawił się długo zapowiadany i oczekiwany album T.DUBY - "Friends-lost chapter". One też składają się na dużą część programu Bakshish SoundSytsem.

Początek koncertu o 19. Bilety w przedsprzedaży w cenie 17 zł.; w dniu koncertu 20 zł. do nabycia w Biurze Obsługi TCK - Rynek 5.

Źródło: Tarnowskie Centrum Kultury

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.