Facebook Google+ Twitter

Polska liderem sprzedaży sprzętu AGD

Jak donosi serwis rp.pl, polskie fabryki sprzętu AGD zwiększą produkcję swoich towarów nawet o 500 proc.

Fot. ilustracyjna / Fot. Dawid KuroczkoMowa tu o koreańskim koncernie Samsung. Po przejęciu fabryk od Amiki, ma on produkować ok. 1,5 mln sztuk pralek i lodówek rocznie. To zawrotna liczba w porównaniu do 500 tys., które wcześniej w ciągu roku osiągała Amika.

Samsung planuje inwestycje na dwóch przejętych zakładach. Będzie ona polegała na rozbudowie oraz modernizacji linii technologicznych. Powstanie 250 nowych miejsc pracy. Jak mówi Blanka Fijołek, rzecznik Samsung Electronics Polska, fabryka ma zaopatrywać całą Europę.

Według informacji "Rzeczypospolitej" dalsze plany inwestycji mają być realizowane poprzez powołanie we Wronkach specjalnej strefy ekonomicznej, co ma wpłynąć na jeszcze lepszy rozwój firmy. Grupa inżynierów z Korei pracuje w Wronkach nad zmianami w systemie produkcji oraz instalacją nowych linii produkcji.

- Przy zakładach produkcyjnych znajduje się wolna przestrzeń, która w przyszłości może zostać zagospodarowana - dodaje Blanka Fijołek. Z obliczeń polskich producentów wynika, iż staliśmy się liderem europejskim w zakresie produkcji sprzętu AGD. W rankingu prześcignęliśmy m.in. Włochów.

Fabryki w Polsce są bardzo wydajne, a ok. 80-90 proc. produkcji trafia na eksport. Swoją produkcję zwiększyła także o 8 proc. firma BSH, zajmująca się sprzedażą sprzętu Bosh i Siemens. Firma zapowiedziała także budowę nowych magazynów.

W ostatnim czasie polscy producenci sprzętu stale inwestują w powstające centra badawczo-rozwojowe. W podobnym centrum w Warszawie Samsung zatrudnia ok. 500 inżynierów, a do końca roku liczba ta może wzrosnąć nawet do 600.

Na podstawie:
Rp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Amica była polską marką, kto teraz bedzie wiedział, że jego pralka, czy lodowka jest wyprodukowana w Polsce? Poza tym rodzima, wlasna marka, to promocja własnego kraju i jego przemysłu w świecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.