33929 miejsce

Polska Liga Hokejowa: Cracovia deklasuje Zagłębie Sosnowiec!

W meczu 31. kolejki Comarch Cracovia w imponującym stylu pokonała na własnym lodowisku Zagłębie Sosnowiec.

Zdjęcie poglądowe / Fot. Brooke Novak, CC BY-SA 2.5 / WikipediaSpotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy - już w trzeciej minucie gola zdobył Biela po strzale z dwóch metrów. Tuż przed zakończeniem pierwszej tercji krakowianie zadali dwa nokautujące ciosy. Najpierw w 20. minucie podanie Bescha, w sytuacji sam na sam z Nowakiem, wykorzystał Laszkiewicz, strzelając w okienko bramki. Chwile później, tuż przed zakończeniem tercji, prowadzenie zwiększył Piotrowski.

Drugą tercję spotkania od mocnego uderzenia mogli rozpocząć goście, lecz sytuacji sam na sam z Radziszewskim nie wykorzystał Horny. Chwile później ten sam zawodnik powędrował na ławkę kar. Grę 5 na 4 wykorzystali gospodarze, a dokładnie Laszkiewicz, który po podaniu Immonena, pokonał Nowaka. Trzy minuty później na ławkę kar powędrował zawodnik gości - Karol Golec i po raz kolejny przewagę 5 na 4 wykorzystali gospodarze. Tuomas Immonen podał do Prokopa, a ten pewnym i mocnym strzałem pokonał Nowaka. Minutę później było już 6:0. Tym razem Kowalówka podał do Piotrowskiego, a ten zdobył bramkę. W 36 minucie swój trzeci punkt zaliczył Piotrowski i było już 7:0. Trener gości nie wytrzymał i zarządził zmianę - w bramce Nowaka zastąpił Szydłowski, który grał w ostatnim spotkaniu z Tychami.

Tuż po rozpoczęciu ostatniej tercji gospodarze dobili swoich rywali a pierwszą swoją bramkę w barwach Cracovii zdobył Adrian Kowalówka. To była już całkowita deklasacja zespołu z Sosnowca, który potrafił odpowiedzieć tylko jednym trafieniem tuż przed końcem spotkania, a jego autorem był Łukasz Podsiadło. Sosnowiczan można pochwalić jedynie za walkę do samego końca.