113904 miejsce

Polska - Łotwa 53:62. Mistrzostwa Europy w koszykówce kobiet

To był mecz z cyklu "o wszystko" dla naszej reprezentacji. Przegrana oznaczała pożegnanie z marzeniami o awansie do fazy finałowej w Łodzi. Zapraszam do przeczytania relacji z tego meczu.

Reprezentacja Polski / Fot. Piotr Drabik / Fot. W24Polki wyszły na parkiet skupione i zdeterminowane. Przed spotkaniem mówiły, że ten mecz będzie najważniejszy w tej fazie turnieju. Na początku spotkania nasze przeciwniczki szybko objęły prowadzenie 5:13. To jednak nie zraziło podopiecznych trenera Dariusza Maciejewskiego, które szybko odrobiły stratę z nawiązką wynik pierwszej kwarty 18:17.

Druga kwarta świetnie rozpoczęła się dla naszej reprezentacji; dwa celne rzuty za trzy punkty dały naszym zawodniczkom spokój. Przy stanie 31:23 Polki zaczęły jednak seryjnie popełniać błędy, pozwalając przeciwniczkom dojść na dwa punkty (31:29). Kwarta zakończyła się wynikiem 33:29.

Druga połowa spotkania nie rozpoczęła się dobrze dla naszego zespołu. Początek kwarty przegrany (0:7) dał naszym przeciwniczką prowadzenie 33:36. Nasza drużyna popełniała zbyt wiele błędów, była nie skuteczna w ataku to przyczyniło się do końcowego wyniku tej kwarty 40:46.

W ostatniej partii tego pojedynku reprezentantki Polski musiały wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, by powalczyć o zwycięstwo w tym spotkaniu. Nic z tego... nasze zawodniczki nie potrafiły powstrzymać dobrze dysponowanych Łotyszek. Mecz zakończył się wynikiem 53:62.

Najwięcej punktów dla reprezentacji Polski w tym meczu zdobyła Elżbieta Mowlik i Ewelina Kobryn po 13 punktów, a u naszych rywalek Gunta Basko 19 punktów.