Facebook Google+ Twitter

"Polska ma swojego Josefa Fritzla"

Światowe media porównują horror kobiety więzionej przez ojca w Siemiatyczach do sprawy "potwora z Amstetten", czyli Josefa Fritzla.

"Polska ma swojego Josefa Fritzla" - czytamy na stronie internetowej czeskiej TV Nova, która określa 45-letniego mężczyznę z Siemiatycz "polskim Josefem Fritzlem" - donosi tvn24.pl.

W serwisie stacji CNN czytamy zaś: "Policja twierdzi, że sprawa ta może być podobna do austriackiej". Niemiecki "Der Spiegel" już w nagłówku wiadomości zaznacza, że obie tragedie - polska i austriacka - są podobne.

Dziennikarze tvn24.pl porównania znaleźli także na stronach wyważonego serwisu BBC News. Tytuł jego wiadomości głosi: "Podejrzany Polak przywołuje sprawę Fritzla".

Córka Josefa Friztla była więziona w piwnicy w Amstetten przez 24 lata, urodziła siedmioro dzieci swojego ojca, a z więzienia udało jej się wydostać w czerwcu bieżącego roku. 45-letniego Polaka policja zatrzymała w poniedziałek w Siedlcach. Jego córka oskarża go o gwałcenie przez sześć lat, od 15-go roku życia. Miała też urodzić mu dwóch synów, których pod jego groźbą musiała oddać do adopcji. Zdaniem polskich prawników, podejrzanemu 45-latkowi może grozić do 15 lat więzienia.

Źródło: tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.