Polska - Macedonia 4:1. Pierwszy gol Milika w kadrze

W towarzyskim meczu rozegranym na Mardan Stadium w tureckiej Antalyi reprezentacja Polski pokonała Macedonię 4:1.

Reprezentacja Polski / Fot. Piotr Galas/W24W spotkaniu przeciwko Macedonii, Waldemar Fornalik dał szansę zawodnikom grającym wyłącznie w T-Mobile Ekstraklasie. Do wyróżniających się zawodników tego meczu należy zaliczyć Arkadiusza Milika, Szymona Pawłowskiego oraz debiutującego w kadrze Dominika Furmana. W spotkaniu z Macedonią swój reprezentacyjny debiut, zaliczyło sześciu reprezentantów Polski.

W pierwszej połowie olbrzymia przewaga biało-czerwonych. W 10. minucie sędzia dyktuje rzut karny dla Polski po faulu Stiepanovicia na Jodłowcu. Jedenastkę wykonuje Pawłowski, bramkarz odbija piłkę, do piłki dopada jednak Arkadiusz Milik i pewnym strzałem strzela swojego pierwszego gola dla reprezentacji Polski. W 23. minucie jest już 2:0. Podanie Koseckiego przed pole karne do Kaźmierczaka, który odgrywa do Wszołka. Ten podaje piłkę do wbiegającego Brozia, którego dośrodkowanie blokują obrońcy. Broź dośrodkowuje jeszcze raz. Tym razem już celnie, do piłki dopada Pawłowski i z bliska wpycha piłkę do bramki. Mimo dobrej gry do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron Polacy kontrolują przebieg wydarzeń na boisku. W 63. minucie rzut rożny dla Polski wykonuje Furman. Za pierwszym razem, strzał Jędrzejczyka broni bramkarz Macedonii. Druga próba dośrodkowania kończy się już bramką obrońcy Legii. W 79. minucie Polacy strzelają czwartą bramkę. Szybka akcja Polaków lewym skrzydłem. Dośrodkowanie Kupisza, piłka mija obrońców, dopada do niej Sobota. Skrzydłowy Śląska Wrocław przyjmuje, po czym mocnym uderzeniem po ziemi zdobywa gola dla Polski. Macedończycy walczyli o bramkę honorową. Ich wysiłki przyniosły efekt w 86. minucie. Dobrym uderzeniem z około 25 metrów popisuje się Błażewski. Spotkanie kończy się wynikiem 4-1 dla Polski.

Polska - Macedonia 4:1 (2:0)

Bramki: Milik (11.), Pawłowski (23.), Jędrzejczyk (63.), Sobota (79.) - Błażewski (87.)