Facebook Google+ Twitter

"Polska mafia" - nowa książka Sylwestra Latkowskiego

"Polska mafia" - taki tytuł nosi nowa książka Sylwestra Latkowskiego, znanego dziennikarza i reżysera, autora takich książek jak "Zabić Papałę", czy "Olewnik. Śmierć za 300 tysięcy". Książkę o mafii Latkowski napisał wraz z Piotrem Pytlakowskim, dziennikarzem "Polityki".

Zdjęcie okładki. / Fot. Wydawnictwo Świat KsiążkiAutor wprowadza czytelnika w kulisy powstania polskiej mafii, jej struktur, sieci powiązań i zależności. Na ulicy - przestępcy, dla służb - tajni współpracownicy. Ta zależność przetrwała okres zmian PRL-u w III RP.
Latkowski pokazuje jak przymykano oko na działalność przestępczą w najbardziej znanych przestępstwach i aferach. Media mówiły o bezkarności przestępców i bezradności organów ścigania, ale istnieje także druga strona medalu, a ją odnajduje się w Instytucie Pamięci Narodowej. Podejrzani mają tam swoje teczki, pseudonim, życiorysy itd.

Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem, co sprawia, że czyta się ją bardzo szybko. Warta jest polecenia każdemu bez względu na zainteresowania czy ulubiony gatunek literacki.

"Polska mafia:
Wydawnictwo Świat Książki, 508 stron, cena 34,90.


Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

grzes
  • grzes
  • 06.06.2012 20:14

I jak tu wierzyc w sprawiedliwosc (jezeli zagadnienia zawarte w ksiazce to fakty). Polska to nadal bardzo skorumpowane panstwo. Az sie wiare traci w instytucje publiczne!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.