Facebook Google+ Twitter

Polska malarka Joanna Sarapata na wystawie Seulu.

Kolejna edycja 360 Minutes Art - Volume 3 odbyła się w Korei.

 / Fot. 360 Minutes Art22 listopada br. w Seulu odbyła się trzecia edycja projektu artystycznego 360 Minutes Art, który wcześniej gościł w Wiesbaden i Warszawie. Artyści po sukcesach dwóch pierwszych wystaw w Europie mogą pochwalić kolejnym! W Korei uratowano od spalenia 17 z 47 wystawionych prac. Kolejna odsłona projektu odbędzie się 15 lutego w Dubaju.

W Seulu w Youngeun Museum of Contemporary Art czyli Muzeum Sztuki Współczesnej wystawiono prace 7 artystów z Europy: Joanny Sarapaty, Joanny Rutkowskiej, Jerryego Kowalskyego , Babaka Nafarieh, Thomasa Wunscha oraz duetu SA-Po czyli Svena Sauera i Igora Posaveca. W wystawie wzięło udział także 5 artystów z Korei: Chang-Ae Song, Eun-Jung Park, Seung-Yea Park, Pae Mikyung oraz Lee Sang Won. Europejski projekt został przyjęty z entuzjazmem zarówno przez władze muzeum jak i koreańskich miłośników kultury i sztuki. Seul, podobnie jak wcześniej Warszawa, okazał się szczęśliwy dla wielu artystów uczestniczących w projekcie 360 Minutes Art. Pomimo, iż większość zakupionych prac należała do twórców azjatyckich, sztuka europejska została także doceniona.
Główna idea projektu 360 Minutes Art zrodziła się ze świadomości, że nowoczesne społeczeństwo rzadko przywiązuje uwagę do świata, który je otacza, a sztuka wzbudza w ludziach coraz mniej emocji. Artyści biorący udział w projekcie zadają uczestnikom wystawy pytanie – w jaki sposób spojrzymy na człowieka, rzecz czy sztukę wiedząc, że przetrwa tylko 360 minut?

Prezentowane podczas wystawy prace, tak jak miało to miejsce podczas edycji w Niemczech i Polsce zostały stworzone wyłącznie na potrzeby projektu i nie było można zobaczyć ich nigdzie indziej. W trakcie wystawy obowiązywał całkowity zakaz fotografowania prac. Przez 360 minut odwiedzający mogli kupić wybrane przez siebie dzieła, po upływie tego czasu prace, które nie znalazły nabywców zostały spalone.

Druga edycja wystawy, która odbyła się 18 października w Polsce warszawskim Soho Factory cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wystawę odwiedziło ponad 800 osób, a z 51 wystawionych obrazów sprzedanych zostało 19.

Dodatkowe informacje: +48 601 282881

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.