Polska minimalnie gorsza od Argentyny

Polska reprezentacja koszykarzy rozegrała w Argentynie mecz towarzyski z tamtejszą kadrą. Polski zespół zagrał nadspodziewanie dobrze, prowadząc po trzech kwartach 75:66.

Filip Dylewicz / Fot. Grzegorz Mehring, "Dziennik Bałtycki"Początek spotkania był bardzo wyrównany (5:5, 14:14). W końcówce pierwszej kwarty trafiał Leonardo Gutierrez i to Argentyńczycy mogli cieszyć się z prowadzenia. Podobnie wyglądała także i druga kwarta. Prawdziwy popis biało-czerwoni rozpoczęli w trzeciej części, którą wygrali 32:18! Od wyniku 70:80 dla Polski w 35. minucie, za sprawą świetnie dysponowanych Andresa Nocioniego oraz Luisa Scoli, Argentyńczycy doprowadzili do wyniku 78:82. W końcówce gospodarze nie dali się ponieść emocjom, ich stalowe nerwy sprawiły, że to właśnie oni mogli cieszyć ze zwycięstwa w pierwszym meczu.

Kolejne spotkania podopieczni Muli Katzurina rozegrają 12 i 13 lipca w Buenos Aires.

Argentyna - Polska 88:86 (20:17, 28:26, 18:32, 22:11)

Argentyna: Luis Scola 22, Andres Nocioni 17, Leonardo Gutierrez 12, Pablo Prigioni 11, Pablo Quinteros 10, Juan Gutierrez 9, Federico Kammerichs 4, Ramon Gonzalez 1, Nicolas Gianella 0.

Polska: Filip Dylewicz 27, Krzysztof Szubarga 20, Szymon Szewczyk 12, Przemysław Frasunkiewicz 8, Iwo Kitzinger 8, Adam Łapeta 5, Bartłomiej Wołoszyn 3, Wojciech Szawarski 3, Marcin Sroka 0.