Facebook Google+ Twitter

Polska Mistrzem Europy America's Army

Polska reprezentacja została Mistrzem Europy w grze online America`s Army. Nasi reprezentanci pokonali w finale Belgów.

bunny_noPolska zaczyna przypominać sportowe i e-sportowe mocarstwo. Po sukcesach w siatkówce, pływaniu, Formule 1 i skokach narciarskich Polacy zaczynają odnosić zwycięstwa także w e-sporcie. Poniedziałek 5 marca to szczególna data do zapamiętania dla graczy, gdyż właśnie w tym dniu Polska reprezentacja została Mistrzem Europy w grze America`s Army. Oto krótka droga do mistrzostwa.

Zaczęło się od burzliwego wyboru kapitana. Było trzech chętnych, by podołać tej trudnej i niewdzięcznej roli. Wybory wygrał seraphin, jednak przed rozpoczęciem turnieju AAEC (America`s Army European Cup ) został odsunięty z powodu niewykonywania swoich obowiązków. Zastąpił go Danielos, który prowadził reprezentacje Polski podczas Mistrzostw Europy (AAEC) w 2006 r. 

specopsOstatecznie w składzie znalazło się 12 graczy: Art, Danielos, Discover, fisher, GOKU_PL, Juzek, Kicek, Lepa, maLENstwo, qringo, xil, Ziggy. Polacy bojowo przystąpili do fazy grupowej, pokonali wszystkich rywali łącznie z Niemcami, którzy w 2006 roku wyeliminowali nas w ćwierćfinale. Po ćwierćfinale wygranym 14:2 z Holandią i dramatycznym, ale zwycięskim półfinale z Finlandią 9:7, przyszedł czas na finał. W międzyczasie z kadry został wyrzucony fisher, a kapitan Danielos z powodów osobistych zrezygnował z pełnionej funkcji. Jego miejsce zajął qringo. 

W wielkim finale rywalem była reprezentacja Belgii, która w fazie grupowej przegrała z Finlandią. Mapami na których odbywał się finał były najpierw MOUT McKenna, gdzie w czasie 4 minut na rundę trzeba było zaznaczyć i utrzymać minimum 2 z 3 obiektów lub wyeliminować rywali. Polacy przystąpili do meczu w składzie Discover, GOKU_PL, Juzek i Ziggy. Weszli w mecz jakby stremowani, co mogliśmy obserwować w relacji videocast. Polscy komentatorzy DirectC i FreshMeat wytykali naszym błąd za błędem. Polacy przegrali pierwsze dwie rundy i dopiero po nich mechanizm zaskoczył wyprowadzając wynik po pierwszej mapie na 5:3. Ciasna mapa jaką była MOUT McKenna dostarczyła widzom niesamowitych emocji, a także obfitowała w wiele zabawnych sytuacji przy których nawet radiowcy komentujący mecz w języku angielskim (LiquidForce, Emos i Adriatic) przerywali audycje śmiechem. 


Drugą mapą była piaskowa dolina zwana Insurgent Camp. Za Discover`ego wszedł xil. Belgowie zajęli pozycje obronne, a ich zadaniem było nie dopuścić Polaków do choćby jednego z dwóch komputerów w które należało wbić kody. Jeden z nich położony był w podziemiach budynku, drugi na dachu. Polacy bez ładu i składu atakowali, całe szczęście, że udało im się dostać do komputera i wbić kod w ostatniej rundzie. Był remis 6:6. Teraz Polacy bronili komputerów przed Belgami. Ta cześć relacji dostarczyła widzom wielu wrażeń. Na zmianę przewijały się okrzyki radości i rozpaczy, niedowierzania. Dramatyczna końcówka doprowadziła do remisu 8:8 i dogrywki. O zwycięstwie decydowała jedna runda na zabudowanej mapie Urban Assalut. 

urban

W polskim składzie nastąpiła kolejna zmiana, za Goku wszedł Discover. W tej misji celem drużyn było wyeliminowanie przeciwnika lub zdobycie 2 obiektów w ciągu 5 minut. Runda nie układała się po myśli Polaków. W pierwszych minutach poległ Ziggy i osłabieni Polacy zmuszeni byli wycofać się i bronić swojego obiektu. Kibice zadrżeli gdy poległ Discover i zostało tylko Juzek z xil`em. Szczęśliwie xil uratował remis. Trzeba było rozgrywać drugą dogrywkę. Tym razem role się odwróciły, pierwszy zginął Belg i to Polacy mieli przewagę którą wykorzystali robiąc drugi obiekt i zdobywając Mistrzostwo Europy. 

 

Gratulacje dla kapitanów Danielosa i qringo za poprowadzenie drużyny do Mistrzostwa Europy, nie mniejsze dla reprezentantów, którzy wystąpili w meczach: Danielos, Discover, GOKU_PL, Juzek, Lepa, qringo, xil, Ziggy, a także dla wszystkich, którzy pomagali reprezentacji. Wielkie podziękowania należą się także organizatorom turnieju America`s Army European Cup – szczególnie Adriatic`owi z Chorwacji, który to wszystko aranżował.

Relacja do ściągnięcia
http://ftp.headshot.pl/sawik/aapolskavsbelgia50307frdc.asf

***

America`s Army European Cup   to impreza skupiająca najlepsze reprezentacje walczące o tytuł Mistrza Europy. Turniej odbywa się w podobnych zasadach co w piłce nożnej. Mecze rozgrywane są na mapach wybranych przez organizatorów w systemie 4vs4, czyli każda ze stron wystawia 4 graczy. Spotkanie składa się z 16 rund granych na dwóch mapach (po 4 rundy na stronę, na każdej mapie). W każdej rundzie zespół ma ograniczony czas (dostosowany do każdej mapy) na wykonanie zadania lub wyeliminowanie przeciwnika.

2006 r.

  1. Anglia
  2. Holandia
  3. Niemcy
  4. Szwecja

2007 r.

  1. Polska
  2. Belgia
  3. Finlandia
  4. Portugalia


strony tematyczne:
http://aa.teampoland.net/
http://www.aaeurocup.com/
http://www.fragout.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

dobry wyczerpujący artykuł w temacie mojej ulubionej gry

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.