Polska Mistrzem Europy America's Army

Polska reprezentacja została Mistrzem Europy w grze online America`s Army. Nasi reprezentanci pokonali w finale Belgów.

bunny_noPolska zaczyna przypominać sportowe i e-sportowe mocarstwo. Po sukcesach w siatkówce, pływaniu, Formule 1 i skokach narciarskich Polacy zaczynają odnosić zwycięstwa także w e-sporcie. Poniedziałek 5 marca to szczególna data do zapamiętania dla graczy, gdyż właśnie w tym dniu Polska reprezentacja została Mistrzem Europy w grze America`s Army. Oto krótka droga do mistrzostwa.

Zaczęło się od burzliwego wyboru kapitana. Było trzech chętnych, by podołać tej trudnej i niewdzięcznej roli. Wybory wygrał seraphin, jednak przed rozpoczęciem turnieju AAEC (America`s Army European Cup ) został odsunięty z powodu niewykonywania swoich obowiązków. Zastąpił go Danielos, który prowadził reprezentacje Polski podczas Mistrzostw Europy (AAEC) w 2006 r.

specopsOstatecznie w składzie znalazło się 12 graczy: Art, Danielos, Discover, fisher, GOKU_PL, Juzek, Kicek, Lepa, maLENstwo, qringo, xil, Ziggy. Polacy bojowo przystąpili do fazy grupowej, pokonali wszystkich rywali łącznie z Niemcami, którzy w 2006 roku wyeliminowali nas w ćwierćfinale. Po ćwierćfinale wygranym 14:2 z Holandią i dramatycznym, ale zwycięskim półfinale z Finlandią 9:7, przyszedł czas na finał. W międzyczasie z kadry został wyrzucony fisher, a kapitan Danielos z powodów osobistych zrezygnował z pełnionej funkcji. Jego miejsce zajął qringo.

W wielkim finale rywalem była reprezentacja Belgii, która w fazie grupowej przegrała z Finlandią. Mapami na których odbywał się finał były najpierw MOUT McKenna, gdzie w czasie 4 minut na rundę trzeba było zaznaczyć i utrzymać minimum 2 z 3 obiektów lub wyeliminować rywali. Polacy przystąpili do meczu w składzie Discover, GOKU_PL, Juzek i Ziggy. Weszli w mecz jakby stremowani, co mogliśmy obserwować w relacji videocast. Polscy komentatorzy DirectC i FreshMeat wytykali naszym błąd za błędem. Polacy przegrali pierwsze dwie rundy i dopiero po nich mechanizm zaskoczył wyprowadzając wynik po pierwszej mapie na 5:3. Ciasna mapa jaką była MOUT McKenna dostarczyła widzom niesamowitych emocji, a także obfitowała w wiele zabawnych sytuacji przy których nawet radiowcy komentujący mecz w języku angielskim (LiquidForce, Emos i Adriatic) przerywali audycje śmiechem.

Drugą mapą była piaskowa dolina zwana Insurgent Camp. Za Discover`ego wszedł xil. Belgowie zajęli pozycje obronne, a ich zadaniem było nie dopuścić Polaków do choćby jednego z dwóch komputerów w które należało wbić kody. Jeden z nich położony był w podziemiach budynku, drugi na dachu. Polacy bez ładu i składu atakowali, całe szczęście, że udało im się dostać do komputera i wbić kod w ostatniej rundzie. Był remis 6:6. Teraz Polacy bronili komputerów przed Belgami. Ta cześć relacji dostarczyła widzom wielu wrażeń. Na zmianę przewijały się okrzyki radości i rozpaczy, niedowierzania. Dramatyczna końcówka doprowadziła do remisu 8:8 i dogrywki. O zwycięstwie decydowała jedna runda na zabudowanej mapie Urban Assalut.

urban

W polskim składzie nastąpiła kolejna zmiana, za Goku wszedł Discover. W tej misji celem drużyn było wyeliminowanie przeciwnika lub zdobycie 2 obiektów w ciągu 5 minut. Runda nie układała się po myśli Polaków. W pierwszych minutach poległ Ziggy i osłabieni Polacy zmuszeni byli wycofać się i bronić swojego obiektu. Kibice zadrżeli gdy poległ Discover i zostało tylko Juzek z xil`em. Szczęśliwie xil uratował remis. Trzeba było rozgrywać drugą dogrywkę. Tym razem role się odwróciły, pierwszy zginął Belg i to Polacy mieli przewagę którą wykorzystali robiąc drugi obiekt i zdobywając Mistrzostwo Europy.

Gratulacje dla kapitanów Danielosa i qringo za poprowadzenie drużyny do Mistrzostwa Europy, nie mniejsze dla reprezentantów, którzy wystąpili w meczach: Danielos, Discover, GOKU_PL, Juzek, Lepa, qringo, xil, Ziggy, a także dla wszystkich, którzy pomagali reprezentacji. Wielkie podziękowania należą się także organizatorom turnieju America`s Army European Cup – szczególnie Adriatic`owi z Chorwacji, który to wszystko aranżował.

Relacja do ściągnięcia

***

America`s Army European Cup   to impreza skupiająca najlepsze reprezentacje walczące o tytuł Mistrza Europy. Turniej odbywa się w podobnych zasadach co w piłce nożnej. Mecze rozgrywane są na mapach wybranych przez organizatorów w systemie 4vs4, czyli każda ze stron wystawia 4 graczy. Spotkanie składa się z 16 rund granych na dwóch mapach (po 4 rundy na stronę, na każdej mapie). W każdej rundzie zespół ma ograniczony czas (dostosowany do każdej mapy) na wykonanie zadania lub wyeliminowanie przeciwnika.