Facebook Google+ Twitter

Polska mniej skorumpowana? Tak postrzegają ją Polacy

Polska awansowała o trzy pozycje w "Indeksie Postrzegania Korupcji" i obecnie zajmuje 38. miejsce na świecie. Oznacza to, że Polacy widzą wokół siebie coraz mniej przypadków korupcji.

Czołówka rankingu Transparency International / Fot. www.transparency.org/screenJak podaje wyborcza.pl, Transparency International co roku publikuje raport dotyczący postrzegania korupcji. Polska awansowała o trzy pozycje i znajduje się obecnie na 38. miejscu w rankingu. Na 100 możliwych punktów zdobyliśmy 60. Dla porównania, najmniej skorumpowane w oczach swoich obywateli Dania i Nowa Zelandia, zgromadziły ich po 91.

W rankingu za Polską uplasowały się m.in. Hiszpania, Litwa, Węgry, Czechy, Słowacja, Włochy, czy też Grecja. W indeksie najwyżej znalazły się wspomniane Dania i Nowa Zelandia, oraz Finlandia, Szwecja, Norwegia i Singapur. Ranking zamykają z kolei Afganistan, Korea Północna i Somalia.

Oceniając poziom korupcji w danym kraju, Transparency International bierze pod uwagę różne raporty dotyczące danego obszaru. W przypadku Polski były to dane m.in. Fundacji Bertelsmanna, "The Economist", Freedom House, a także Banku Światowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie można narzekać na "grupę śmierci" i wogóle...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Korupcja w Polsce ? Od kiedy zostało zlikwidowane CBA pod dowództwem Mariusza Kamińskiego zlikwidowana została korupcja. Dziwne że umieścili nas na 38 miejscu , powinniśmy znaleźć się przynajmniej w pierwszej dziesiątce. Dla Donalda Tuska jest to cios w samo serce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.