Facebook Google+ Twitter

Polska może nie zagrać z Niemcami na Stadionie Narodowym!

6 września 2011 roku Polska zagra z Niemcami, pod warunkiem, że PZPN porozumie się z Narodowym Centrum Sportu w kwestii warunków wynajmu Stadionu Narodowego.

źródło wizualizacji: NCS. / Fot. NCS/J.KośnikGorzka polska rzeczywistość

Do Euro 2012 zostało mniej niż 500 dni. Władze PZPN chcąc to uczcić, zorganizowały w hotelu Marriott przyjęcie. Atrakcją spotkania był wielki tort z napisem: "Euro - 500 dni". Tort jak tort, pewnie był smaczny i słodki. Szkoda tylko, że PZPN nie pomyślał o takim wypieku dla wszystkich kibiców, aby "osłodzić" nam gorycz niektórych wiadomości płynących z centrali.

Bo jak tu nie mieć skrzywionej miny, kiedy słyszy się, że meczu Polska - Niemcy na Stadionie Narodowym może nie być. Człowiek zrozumiałby, gdyby powodem takiego obrotu sprawy były problemy robione przez naszego sąsiada. Siła wyższa, nic zrobić nie możemy. Jednak jak to w Polsce często bywa, a już w przypadku PZPN-u szczególnie, nie możemy dogadać się między sobą. Tym razem Grzegorz Lato nie może porozumieć się z Narodowym Centrum Sportu.

Punktem zapalnym są warunki wynajmu obiektu, a konkretnie lóż VIP-owskich. Zarządzający stadionem chcą te miejsca sprzedać na dłuższy czas (do Euro 2012). Skutkowałoby to tym, że kiedy kolejny raz polska federacja chciałaby wynająć stadion, część miejsc mogłaby być już wykupiona. Jak zwykle chodzi o zakres kompetencji i jak dotąd żadna ze stron nie chce ustąpić.

Pani Agnieszka Olejkowska, rzecznik PZPN-u podkreśla: "Mecz z Niemcami na pewno zostanie rozegrany w terminie FIFA czyli 6 września, nie wiadomo tylko gdzie". Małe to pocieszenie, że z rywalami zza Odry zagramy na pewno, skoro nie koniecznie w Warszawie. Obiekt narodowy, będzie wizytówką całego kraju, przez lata wielkie wydarzenia sportowe będą tworzyć jego legendę, trudno sobie wyobrazić lepszego rywala na futbolową inaugurację stadionu. Wielu z nas, pewno widziało już "oczami wyobraźni" 55 tys. biało-czerwonych, rozkrzyczanych gardeł, dopingujących polskich piłkarzy w starciu z odwiecznym rywalem - Niemcami, a wszystko na meczu otwarcia Stadionu Narodowego w Warszawie. Nie oznacza to, że na stadionie po otwarciu nic nie będzie się działo.

Nadzieja umiera ostatnia

Zakończenie budowy stołecznego kolosa zaplanowano na maj 2011 roku. Jednak oficjalnie do użytku stadion zostanie oddany 22 lipca, wtedy też, każdy będzie mógł zobaczyć na własne oczy arenę Euro 2012. Zaplanowano wtedy "dzień otwarty". Na 6 sierpnia zapowiadana jest
pierwsza wielka impreza sportowa - Red Bull X-Fighters (najsłynniejsze na świecie rozgrywki freestyle motocross). Zawody powrócą do Polski po trzech latach. Nota bene ostatni raz impreza ta była organizowana również w Warszawie, na pożegnanie legendarnego Stadionu X - lecia. Po motorach na obiekcie pojawiły się koparki i rozpoczęła się budowa Stadionu Narodowego.

To jednak nie koniec emocji. Na koniec sierpnia br. zaplanowano uroczystość otwarcia, na którą może zostać przeznaczone nawet 10 mln złotych. Przetarg na organizację imprezy wygrała firma ARS Communication: " To będzie niezapomniana uroczystość, którą będziemy pamiętać przez lata" - mówi Sebastian Mikołajczak, Creative Director firmy. Wypada tylko, mieć nadzieję, że ludzie z Narodowego Centrum Sportu i PZPN-u pójdą po rozum do głowy, dogadają się i zobaczymy wielki mecz 6 września na Stadionie Narodowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

realista
  • realista
  • 23.03.2011 18:04

A jak się ma redakcja sportowa. Złowroga cisza nastał?!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie małe sprostowanie. "Stadion Narodowy" to Trade Mark stadionu w Chorzowie. Tylko on może być skrótowo nazywany stadionem narodowym (w rzeczywistości jedyny zatwierdzony przez PZPN narodowy stadion piłkarski)
Poprawna nazwa obiektu na warszawskiej Pradze brzmi "Stadion Narodowy w Warszawie"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.