Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4135 miejsce

Polska może wyprodukować kilkanaście bomb atomowych

Według "Rzeczpospolitej", Polska posiada odpowiednią ilość surowców do budowy kilkunastu bomb atomowych.

Wystawa "Zabawy dużych chłopców" w Galerii Appendix2. Nz: praca "Pokojowe historie (Little boy)" Olafa Brzeskiego / Fot. Andrzej Rybczyński /PAPJak podaje "Rzeczpospolita", Donald Tusk jest jednym z 44 przywódców krajów zaproszonych na szczyt nuklearny, który będzie miał miejsce w Waszyngtonie od 12 do 13 kwietnia. Jak powiedział Daryl Kimball z waszyngtońskiego Arms Control Association, zaproszeni zostali reprezentanci tych państw, które mają wpływ na zmniejszenie rozprzestrzeniania atomu.

Polskę zalicza się do krajów, które potencjalnie mogłyby wyprodukować bombę atomową. Dzięki działającemu od lat 70. w Świerku pod Warszawą reaktorowi nuklearnemu, dysponujemy odpowiednią ilością surowców do budowy kilkunastu bomb atomowych.

Pozycja Polski nieco inaczej postrzegana jest z punktu widzenia opinii światowej. Jeremy Kent, szef brytyjskiej agencji PR The Brand Counsel przyznaje, że nasz kraj jest białą kartą na mapie świata. Nikt nie zna nazwiska naszego premiera, nie mówi się o obecności wojsk polskich w Afganistanie.

Od lutego nasz kraj stara się o przyjęcie do grupy G20, w której znajdują się już gospodarki słabsze od naszej, takie jak Argentyna czy RPA. Czy się to uda? "Jeśli Polska chce zmienić swój wizerunek, musi głośniej prezentować swoje stanowisko. Mówić o operacjach wojskowych, o zmianach klimatycznych, o gospodarce. I zacząć od klasycznego PR, bo może za słabo się stara" - tłumaczy Kent.

http://www.rp.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

Krystian Ptak
  • Krystian Ptak
  • 21.11.2011 22:29

Ja jestem za tym żeby Polska posiadała własne Bomby Atomowe.Bo słabych się nikt się nieboji .... Rosjan i Amerykanów się boja bo mają czym innym za grozić.Wrazie jakiegos konflikty nikt nam nie pomorze.Pamientacie drugą wojne światowa...amerykanie fracuzi i anglicy nas zdrazdzili niepomagajac nam jak hitrel nas zatakował a puzniej 17 września sowieci...Polska musi miec dobrze wyposażone i nowoczesne wojsko i bron i tak dalej i terz bomby Atomowe .to bedzie nasze zabiespieczenie.jeśli sami niezadbamy o bezpieczestwo swoje i naszego kraju nikt zanas tego niezrobi...a historia lubi się powtarzać

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nikodem Drab
  • Nikodem Drab
  • 01.09.2011 12:58

A j mam pomysl jak wyprodukowac dobra bron nuklearna.
Wiecie pewni o takich petardach diabelkach.
Takie co jak sie je rzuci to odrazu wybuchaja. To mozna by wyprodukowac taka petarde typu diabelka tylko bardzo ogromna i zrzycic gdzies.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nikodem Drab
  • Nikodem Drab
  • 01.09.2011 12:54

Zeby wziasc kase na wyprodukowanie takiej bomby moza by bylo zbierac kase od obywateli.
Kazdy dal by po kilka zlotych. POtem mieli bys my kilkadziesiat milionów zl na wyprodukowanie takiej broni.
I podobno w polsce zostaly bomby atommowe z czasów PRL po Sowietach.
http://www.polityka.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=399&Itemid=38

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nikodem Drab
  • Nikodem Drab
  • 01.09.2011 12:49

To niech najlepiej produkuja te bomby od zaraz to wreszcie od setek lat zaczna sie nas wszyscy bac.
Niech Polska bedzie znowu potezna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr Polakiewicz
  • Piotr Polakiewicz
  • 29.09.2010 09:20

Przecierz to wiadome ze Rosja ma na nas wycelowane głwoice w nas .. Pamietnacie 10 kwietnia???? podobno awarja jakaś na przezydenckim samolocie była.. PODOBNO szanse sa nikłe . Rosja sie na nas chce zemścic to przecierz normalne nie lubia nas .. bo na nas ne zarabiaja jak dawniej .. Brali ryzne zeczy za darmo z polski i do rosji wozili itp.. i zarabiali na nas a teraz? .. mam 13 lat i wiem co i jak soryy za ortgoragiee za duzo na GG siedze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba Robercie masz rację,że chodzi o Donka...Ida przecież wybory samorządowe i do parlamentu, a to byłby jakiś argumenty... Już przed II wojną ówczesne gazety pisaly o"koloniach dla Polski"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja jestem przekonany, że 99% rosyjskich głowic strategicznych jest wycelowanych w USA i Chiny - bo to jedyne kraje mogące zagrozic Rosji realnie. Nie mówię tu o głowicach taktycznych krótkiego zasięgu. Jaki sens miałoby stałe celowanie do Polski? Posiadanie broni nuklearnej ustawiłoby nas jako cel "mur-beton":)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli uważasz tak jak ja :Kliknij gwiazdkę, bo to najsympatyczniejszy komentarz dla autora lub napisz, sfotografuj lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wprowadzenie danych celów do rakiet to max 15 minut. Zatem mówienie, że nie jesteśmy celem głowic, nic nie zmienia. Poza tym nie wiemy, czy część rosyjskich rakiet nie jest skierowana na nasz kraj. Ja raczej stawiałbym tezę, że na pewno. A jak już pojawią się Patrioty i amerykańscy żołnierze, to na 100%.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@TH
Posiadanie broni atomowej "z automatu" prowadzi do stania się celem potencjalnego ataku podobnym typem broni i to przez wszystkich, którzy takową broń posiadają - więc posiadanie takowej bez możliwości zastosowania doktryny zmasowanego odwetu mija się z celem [ casus Rosji - choć wprowadzenie broni atomowej do Polski byłoby agresywną taktyką NATO - w tej chwili nie jesteśmy celem dla głowic strategicznych] - no chyba że chcemy imponować Czechom albo Litwinom - ale do tego wystarczy akurat przewaga ekonomiczna. Posiadanie głowic nuklearnych przez kraj niezagrożony militarnie? - ryzykowne i kompletnie bez sensu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.