Facebook Google+ Twitter

Polska na fotografii sprzed czterdziestu lat

9 stycznia w Ostrowcu Świętokrzyskim, na pierwszym w tym roku wernisażu w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury, gościła Anna Musiałówna, reporterka Polityki, kuratorka wystawy "Polska lat 70.".

1 z 12 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Twórcami prezentowanych fotografii byli przeróżni ludzie. Amatorzy, zawodowcy.. łącznie trzydziestu trzech autorów. To należy do Krzysztofa Paweli. Fot. Bartłomiej Graczak
Twórcami prezentowanych fotografii byli przeróżni ludzie. Amatorzy, zawodowcy.. łącznie trzydziestu trzech autorów. To należy do Krzysztofa Paweli. Fot. Bartłomiej Graczak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 10.01.2009 23:58

Czasem ciężko zrozumieć, że fotografia czarno -biała to inna percepcja postrzegania...
Ładne zdjęcia szkoda, że nie Twoje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak kogoś nie było stać do mógł iść do "Domu Kultury" - tam było za darmo. Osobiście chodziłem tam budować modele samolotów i wiem, że była też grupa fotograficzno-filmowa, bo nagrali z nami film, który mam do dziś.
Ci co nie chwalą są ślepi albo nieuczciwi. Jako dziecko pamiętam asfaltowanie dróg w naszym miasteczku, a do dziś zalepiają już tylko dziury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wszyscy autorzy tych zdjęć to zawodowcy, nawet jeśli byli zawodowcami, to nie znaczy, że ich portfele były grubsze od portfeli amatorów.

Pansa, to był cytat, znany zresztą. Jedni chwalą, inni nie. Ty najwidoczniej jesteś z tych, co chwalą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo, co w tym fantastycznego? Takie same fotki o podobnej wymowie można przecieżby zrobić w obecnej Polsce. Zastanawiam się tylko dlaczego one wszystkie są czarno-białe? Niby zawodowcy a nie stać ich było na porządny aparat, choćby lustrzankę Practica i kolorowe filmy ORWO z NRD do kupienia w sklepach "Foto-Optyka"?
Bartek, w latach 70 Polska rosła w siłę: wtedy pobudowano drogi, które są w niezmienionym stanie do dziś oraz wiele nowoczesnych na ówczesne czasy zakładów pracy np. Port Północny, produkowano polskie samochody... Nigdy jeszcze w historii Polski w ciągu jednej dekady (gierkowskiej) nie zrobiono tyle co w latach 70-tych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko jedno zdjęcie nam się powtórzyło (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.