Facebook Google+ Twitter

Polska nasza

Jej (Polskiej Szlachty) kłótliwość i niezdecydowanie spowodowały, że Tatarzy grabili i niszczyli, a Polacy nie potrafili temu zapobiec

„Polska, oficjalnie Rzeczpospolita Polska - państwo położone w Europie Środkowej nad Morzem Bałtyckim. Graniczy z Niemcami (na zachodzie), Czechami i Słowacją (na południu), Ukrainą i Białorusią (na wschodzie), na północnym wschodzie z Litwą, oraz na północy z Rosją (obwód kaliningradzki). Ponadto polska granica wyłącznej strefy ekonomicznej na Bałtyku graniczy ze strefami Danii i Szwecji.” Tak jest usytuowana nasza Ojczyzna - Polska wg Wikipedii, wolnej encyklopedii.

Położenie nader korzystne, tak pod względem geograficznym, jak i geologicznym. Dostęp do Morza Bałtyckiego - otwarte okno na świat, ośrodki wypoczynkowe. Góry od strony południa - ośrodki wypoczynkowe turystyki górskiej. Puszcze - Augustowska, Białowieska, Bory Tucholskie, Goleniowska, Kampinoska, Knyszyńska, Notecka, Niepołomicka, Romincka, Rzepińska, Szczecińska.

Ziemie orne stanowią 50,2 proc. ogólnej powierzchni kraju. Rzeki spławne. Wystarczy spojrzeć na mapę. Bogactwa naturalne - "najważniejsze bogactwa naturalne występujące w Polsce to węgiel kamienny oraz brunatny, rudy miedzi, rudy cynku i ołowiu, srebro, siarka, sól kamienna, kamienie budowlane, gaz ziemny, ropa naftowa.” To dane zaczerpnięte z Oficjalnego Portalu Promocyjnego Rzeczpospolitej Polskiej. Nie musiałem daleko szukać.

Jak się ostatnio okazało, Polska leży na gazie. (Cóż z tego? Wszyscy wiedzą z czym się Polakom kojarzy wyrażenie „na gazie”.) "Profesor Julian Sokołowski - jeden z najwybitniejszych geologów w świecie, odkrywca złóż gazu na Niżu Polskim - jako pierwszy dostrzegł, iż nasz kraj leży w 80 proc. na pokładach wód termalnych, zdolnych zaspokoić potrzeby energetyczne Polski i być osią jej rozwoju” (zaczerpnięte z pga.org.pl). Nasi "Fachowcy" z innej opcji zaspokojenie potrzeb energetycznych Polski widzą w atomówkach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Tadeuszu, to kluczowe słowo napisałeś z dużej litery. Przebiłeś mnie, bo chyba bardziej to widzisz i czujesz niż ja. Podczas zwiedzania wschodnich regionów Polski można odczuć i zobaczyć wiele akcentów związanych z poszanowaniem i zrozumieniem międzypokoleniowym. Nie jestem w stanie tego jasno sprecyzować, ale ostatni mój pobyt w tamtych stronach bardziej otworzył moje oczy na pewne problemy. link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trafiłeś Ryszardzie w dziesiątkę. 99% winy to właśnie można przypisać, temu "Chowaniu". Ale kto w to uwierzy? Zaraz znajdą się "Mędrcy", co zripostują: Niech każdy sam się chowa. Żal duszę ściska itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna i bogata nasza Ojczyzna. My jednak zbyt często o tym zapominamy. Może nie chcemy pamiętać, a może coś z wychowywaniem nie tak. Stanisław Staszic stwierdził: "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie". Każdy z nas wyciąga własne wnioski i po swojemu postępuje, więc mamy to, co mamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

HA ..HA ))) ...ostro Tadeusz !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrek! Co chcesz powiedzieć przez polecanie bajeczek? Czy mam rozumieć, że to o czym piszę, można tylko między bajki włożyć?
Gdyby tak, to tylko się cieszyć z istniejącej sytuacji, bo są ludzie, którym ona służy. Co tam reszta towarzystwa! Niech gębę w kubeł wsadzi i siedzi cicho.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeuszu, prosta recepta: Rhonda Byene "The Secret-SEKRET". Redakcja: Joanna Figlewska. Wyłączny dystrybutor: Firma Księgarska Jacek Olesiejuk ul.Kolejowa 15/17, 01-217 Warszawa tel./fax (22)631-48-32, (22)632-91-55, (22)535-05-57
www.olesiejuk.pl lub www.oramus.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszyscy wiemy, że lepiej i przyjemniej by się żyło, gdyby nasze życie składało się z samych "pięknych chwil". U nas jest źle! Aby sobie polepszyć należy w pierwszej kolejności zauważyć to zło, jego szkodliwość i dokonać analizy, aby dowiedzieć się o jego pochodzeniu, dowiedzieć się o jego źródle. To jest czasochłonna, żmudna i ciężka praca. Je trzeba usunąć z naszego życia. A bynajmniej zminimalizować jego obecność w naszym życiu. Nic nie pomoże przechodzenie nad nim do porządku dziennego, bo mamy dosyć walki z nim. Mnie trapią koszmary, po przeczytaniu w gazetach: brat zamordował siostrę, matka otruła dzieci, syn zabił ojca w obronie matki i wiele innych. Nad tymi i innymi okropnościami należy się zastanowić, ustalić przyczynowość takich zachowań, takich postaw. Wierzcie mi za Polskę należy się wziąć natychmiast i z wielką starannością, bo Ona marnieje w oczach. Pani Jadziu! Wiem, że pani ma już wszystkiego dosyć. Są jednak rzeczy od których nie uciekniemy. Chyba że zatrudnimy do tego Heraklesa. Może On by przez nasz kraj puścił wody jakieś rzeki, co by Go oczyściły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drodzy !!! krzyż niesiony na pokaz, by wszyscy widzieli jak cierpimy. Jest jednak krzyż prawdziwy taki głęboki z nas, który przynosi radość. Ludzie niepełnosprawni, którzy niosą swój krzyż, a ile w nich niekłamanej radości życia. Jezus niósł krzyż, ale zmartwychwstał i o tym zapominamy, bo to jest finał krzyża - zmartwychwstanie. Cierpimy, bo jeszcze nie narodziliśmy się na nowo.
Uzależnieni cierpią i niosą swój krzyż tak długo jak trwają w nałogu. Prawdziwe pokonanie uzależnienia przynosi radość i wyzwolenie - czy można powiedzieć, że krzyż odszedł od osoby uzależnionej - NIE ! ..teraz krzyż w nowym życiu w prawdzie, przynosi radość i tylko taki krzyż jest prawdziwy.
Pozdrawiam przyjaciela Tadeusza - 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy z nas niesie swój krzyż. W życiu są tylko piękne chwile. Jeśli jest ich więcej niż porażek to znaczy że
nie byliśmy jedynie wytwórcami jak ja to nazywam /obornika/.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bartłomieju teść miał wyraźnie depresję - czemuz bowiem codzienne, ludzkie obowiązki i praca, jaka mamy wykonac to akurat "krzyż". Z takim podejsciem nawet jeden głębszy jest torturą, bo trzeba go dżwigać!
Może by tak przestac juz z tym męczeństwem, rolą, nasieniem, ugorem, bruzdami i przywalonymi ramionami?
Prozac, panowie, Prozac się kłania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.