Facebook Google+ Twitter

"Polska" - Nie będzie pieniędzy dla szkół niepublicznych?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-24 07:10

W październiku Wydziałowi Edukacji Urzędu Miasta Łodzi zabraknie pieniędzy na dotacje dla szkół niepublicznych. Drugi rok z rzędu Jacek Człapiński, dyrektor wydziału odpowiedzialny za politykę oświatową w Łodzi, ma problemy z planowaniem budżetu - czytamy w "Polsce".

Wczoraj Jacek Człapiński poprosił radnych o 11,5 milionów złotych na dotacje dla szkół niepublicznych. W uzasadnieniu prośby napisał, że rośnie liczba uczniów w placówkach niepublicznych, a do tego Ministerstwo Edukacji podniosło wysokość dotacji dla nich. Tymczasem - jak zauważa gazeta - liczba uczniów w niepublicznych szkołach spadła w porównaniu z ubiegłym rokiem o ponad 3 tysiące osób, czyli około 17 procent.

Jak pisze dziennik - to dane na koniec czerwca. Z rachuby na początek października wyniknie, że w szkołach niepublicznych będzie jeszcze mniej uczniów - dodaje "Polska". Dopiero wtedy niepubliczne szkoły zawodowe rozpoczną rok szkolny i będą wiedzieć, ilu rzeczywiście mają słuchaczy. Ale już teraz specjaliści przewidują, że będzie ich ok. 30 procent mniej, bo w tym roku skończyła się obowiązkowa służba wojskowa, czyli odpadną ci słuchacze, którzy chodzili do szkół, by uniknąć poboru.

Wczoraj radni mieli za dużo wątpliwości, żeby przyznać dyrektorowi Człapińskiemu fundusze. Skierowali wniosek, żeby prośbie dyrektora jeszcze raz przyjrzała się komisja edukacji, która wcześniej pozytywnie ją zaopiniowała, oraz komisja finansów publicznych - pisze "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.