Facebook Google+ Twitter

Polska nie kupi szczepionek ze Szwecji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-06 17:11

Polskie Ministerstwo Zdrowia zaprzecza, jakoby Ewa Kopacz zwracała się do rządu Szwecji w sprawie zakupu nadwyżki szczepionek przeciwko nowej grypie.

Rzecznik resortu zdrowia Piotr Olechno powiedział, że nie są prowadzone rozmowy w tej sprawie i Polska nie zamierza kupić od Szwecji szczepionek przeciwko grypie A/H1N1.

Dzisiaj szwedzkie radio publiczne poinformowało, że minister Kopacz miała już kilka tygodni temu prosić o odstąpienie nadwyżki szczepionki szwedzkiego ministra zdrowia Gorana Haegglunda, podczas jego pobytu w Warszawie. Otrzymała jednak odpowiedź, że w Szwecji to nie rząd, a władze służby zdrowia na szczeblu wojewódzkim dysponują tą szczepionką.

Szwedzkie radio publiczne podało, że rząd w Sztokholmie otrzymał także oficjalny list z podobną prośbą od rządu polskiego. Jego treść nie jest znana, ale - według szwedzkiego radia - małe są szanse na to, by Polska otrzymała szczepionki.

W Szwecji w dalszym ciągu są prowadzone szczepienia przeciwko nowej grypie. Prawie połowa mieszkańców kraju nie została jeszcze zaszczepiona.

Przed Polską w podobnej sprawie zwracała się do Szwecji Komisja Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.