Facebook Google+ Twitter

Polska nie przekazała rakiet Czeczeńcom

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-10-22 17:39

- W nawiązaniu do informacji opublikowanej w dzienniku Izwiestja w dniu 21 października, dotyczącej przekazania przeciwlotniczych zestawów rakietowych typu GROM czeczeńskim bojownikom, Ministerstwo Spraw Zagranicznych pragnie jednoznacznie odrzucić sugerowany w przywołanym artykule zarzut - pisze Piotr Paszkowski, rzecznik prasowy polskiego MSZ.

MSZ pragnie odrzucić zarzut udziału lub przyzwolenia Polski na przekazywanie tego typu uzbrojenia podmiotom niepaństwowym, czy tez innym odbiorcom podlegającym zakazom lub ograniczeniom na podstawie prawa polskiego i wiążących zobowiązań międzynarodowych.

Pragniemy wyjaśnić, że Polska dokonała bezpośredniej sprzedaży 100 pocisków typu GROM na potrzeby Ministerstwa Obrony Gruzji. Realizacja tego kontraktu została notyfikowana w formie jawnej na właściwych forach międzynarodowych zajmujących się przejrzystością transferów broni konwencjonalnej (w tym do Rejestru Broni Konwencjonalnej ONZ).

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ma powody przypuszczać, że odnalezione w Czeczenii polskie zestawy rakietowe mogą pochodzić z zasobów uzbrojenia przejętych przez oddziały rosyjskiej lub osetyńskie w ramach operacji wojskowej na terytorium Gruzji w sierpniu tego roku.

Piotr Paszkowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.