Facebook Google+ Twitter

Polska nie zarobi na Euro 2012? Kibiców będzie mniej niż przewidywano

Spółka PL.2012 odpowiedzialna za organizację Euro 2012 przeszacowała liczbę kibiców, która przyjedzie na turniej. Może ich być nawet trzy razy mniej, niż zakładano. A to oznacza mniejsze zyski. Spodziewanych kokosów nie zarobią hotele, restauracje i przewoźnicy.

 / Fot. Tomasz Kolowski/W24Jak informuje gazetaprawna.pl, wstępnie szacowano, że na Euro 2012 może przyjechać do Polski 470-710 tys. kibiców. Obecnie, po rozmowach przeprowadzonych z przedstawicielami organizacji kibiców, mówi się o 200-250 tys.

Organizatorzy przewidują, że najwięcej kibiców, ok. 10-12 tys. na mecz, przyjedzie z Czech. Podobna liczba szacowana jest na meczach reprezentacji Rosji, Chorwacji i Irlandii. Najniższa frekwencja, przynajmniej w fazie grupowej, będzie na meczach Włoch, Grecji i Hiszpanii - ok. 5 tys. na mecz.

Kolejną kwestią są przewidywania, ile pieniędzy mogą wydać zagraniczni kibice, szczególnie, że w Polsce będziemy mieć gości z najbardziej zadłużonych państw Unii jak Grecja, Hiszpania, Irlandia czy Włochy. Najnowsze szacunki mówią, że najwięcej wydadzą Włosi - ok. 2300 zł na osobę, następnie Rosjanie i Anglicy - 2100 zł, Czesi 1300 zł, Chorwaci tylko 700 zł na osobę.

Przedsiębiorcy już teraz przeszacowują spodziewane zyski. O ile wcześniej restauratorzy mówili o 15-20 proc. wzroście cen podczas turnieju, obecnie zakładają 5-10 proc i to w najlepszych punktach, blisko stadionów i w centrach miast. Mniejszych obrotów spodziewają się też przewoźnicy i taksówkarze. Sytuację mogą uratować rozgrywki ćwierć- i półfinałowe, jeśli awansują takie drużyny jak Anglia, Niemcy czy Holandia. W 2006 r. na ćwierćfinałowy mecz przyjechało do Niemiec 150 tys. kibiców z Anglii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marek
  • Marek
  • 09.02.2012 21:46

Bo to raz się "pomylili" w swoich wyliczeniach ?
To całe cholerne auro będziemy teraz WSZYSCY spłacać przez najbliższe 50 lat, a Warszawa wspaniały stadion przez 75.
Na cholerę nam to w ogóle było :|

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.