2955 miejsce

Polska - Niemcy 2:2. Niemcy wyrównują w 94. minucie meczu!

Polska zremisowała z Niemcami 2:2 w towarzyskim meczu na PGE Arsena w Gdańsku. Bramki dla Polaków strzelali Robert Lewandowski oraz Jakub Błaszczykowski, a dla Niemców Toni Kroos oraz Cacau. Od historycznego zwycięstwa z Niemcami dzieliły nas sekundy, bo wyrównująca bramka dla rywali padła już po upłynięciu doliczonego czasu gry.

/ Fot. PAP/ Bartłomiej ZborowskiW meczu z Niemcami zadebiutował Damien Perquis, który jeszcze przed spotkaniem z Meksykiem odebrał polskie obywatelstwo.

Chociaż zremisowaliśmy ten mecz w tak dramatycznych okolicznościach, to wynik wydaje się być sprawiedliwy. Niewątpliwie, bohaterem Polaków był Wojciech Szczęsny, który bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach. Znakomity mecz rozegrał również Robert Lewandowski. Zawodnik Borussii Dortmund nie tylko zdobył gola, ale również świetnie rozgrywał piłkę. Tak więc na pierwsze, historyczne zwycięstwo z Niemcami jeszcze poczekamy, przynajmniej do... Euro 2012.

Relacja

94' Nieprawdopodobne, znowu nie wygramy z Niemcami. Mueller dośrodkowuje, a Cacau z najbliższej odległości pakuje piłkę do bramki - 2:2. Doliczone były 3 minuty, gol padł w 94. Koniec meczu.

91' GOOOL dla Polski! Rzut karny po faulu na Pawle Brożku! Jakub Błaszczykowski podchodzi do jedenastki i pewnym uderzeniem daje nam prowadzenie!

81' Druga żółta kartka dla Arkadiusza Głowackiego i kończymy w dziesiątkę. Znowu...

80' Strzelca bramki, Roberta Lewandowskiego zmienia Paweł Brożek. Świetny występ napastnika Borussii Dortmund.

72' Debiutującego w reprezentacji Damiena Perquisa zmienia Kamil Glik.

68' Faul Głowackiego na Muellerze w polu karnym. Toni Kroos bez problemu wyrównuje z rzutu karnego. Tym razem Wojciech Szczęsny nie miał szans wyczuć intencji strzelającego. 1:1.

65' Adam Matuszczyk zmienia Sławomira Peszkę.

55' Polacy prowadzą z Niemcami 1:0! Jakub Błaszczykowski znakomicie uruchomił Dariusza Dudkę, ten podciął piłkę nad bramkarzem, a Wiese ratował się faulem. Sędzia już wskazywał na wapno, ale Robert Lewandowski zdołał wepchnąć piłkę do siatki! Sędzia zastosował przywilej korzyści i prowadzimy 1:0!

45' Koniec pierwszej połowy. Obie drużyny mogą żałować, że nie strzeliły gola. Trzykrotnie oko w oko z bramkarzem Niemiec stanął Peszko. Niestety wszystkie pojedynki przegrał. Z kolei goście, mogli pokonać Wojciech Szczęsnego kilka razy. Bramkarz Arsenalu wyczyniał jednak cuda między słupkami, raz za razem ratując polską defensywę.

40' Kolejna zmarnowana sytuacja Peszki! Ponownie idealne podanie Lewandowskiego, ale zawodnik FC Köln za daleko wypuścił sobie piłkę i Wiese wyłuskał mu ją spod nóg. Z kolei z drugiej strony boiska, nieprawdopodobną interwencją popisał się Szczęsny. Leżąc na ziemi udało mu się odbić strzał Klose.

30' Sławomir Peszko miał kolejną okazję do zdobycia gola! Po doskonałym podaniu Mierzejewskiego ponownie znalazł się w sytuacji sam na sam. Niestety, jego strzał w kierunku krótkiego słupka, okazał się minimalnie niecelny. Z każdą akcją Niemców, na coraz lepszą ocenę pracuje natomiast... Szczęsny. Broni w niesamowitych sytuacjach.

/ Fot. PAP/ Bartłomiej Zborowski20' Kolejne 10 minut przyniosło nam idealną sytuację bramkową dla Polski. Robert Lewandowski idealnie zagrał za linię obrony Niemców, ale Peszko przegrał pojedynek sam na sam z Wiese. Rywale także mieli swoje szanse. Minimalnie spudłował Podolski. Chwilę później Lukas pokonał Szczęsnego, ale na szczęście był na spalonym.

10' Pierwsze 10 minut meczu upłynęło pod dyktando gości. Bezbramkowy remis zawdzięczamy jedynie Wojciechowi Szczęsnemu, który trzykrotnie fenomenalnie bronił strzały Niemców.

Polska - Niemcy 2:2 (0:0)
55' Lewandowski, 91' Błaszczykowski - 68' Kroos, 94' Cacau

Składy:

Polska: Szczęsny - Wasilewski, Perquis (72. Glik), Głowacki Ż/CZ, Wawrzyniak - Dudka, Murawski - Błaszczykowski (90. Pawłowski), Mierzejewski (84. Rybus), Peszko (65. Matuszczyk) - Lewandowski (80. Brożek)

Niemcy: Wiese Ż - Traesch, Mertesacker, Boateng, Lahm (46. Schmelzer)
- Rolfes (77. Bender), Kroos Ż - Schuerrle, Goetze, Podolski (61. Mueller) - Klose (46. Cacau)

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.