Facebook Google+ Twitter

"Polska" - Nowe przepisy antynikotynowe

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-24 08:16

Latem z biur i fabryk znikną palarnie, bo pracodawcy już nie będą musieli ich zapewniać swym pracownikom - alarmuje dziennik "Polska".

Gazeta dotarła do zapisów projektu ustawy antynikotynowej, nad którą posłowie mają głosować w marcu. Zakazy mogą zatem wejść w życie już w miesiącach letnich.

Według dziennika, pracodawcy jeśli nie będą musieli urządzać palarni, zapewne będą z tego uprawnienia korzystać, gdyż przepisy określające jak ma to miejsce wyglądać, będą drakońskie. Pomieszczenie miało by być między innymi być zaopatrzone w wentylatory, które w ciągu godziny wymienią powietrze w pomieszczeniu aż 25 razy, a to kosztuje ponad 25 tysięcy złotych.

Zatem jeśli pracodawca nie zapewni specjalnego pomieszczenia, pracownicy będą musieli wychodzić na papierosa na zewnątrz budynku. Palenie ma być jednak dozwolone tylko w odległości co najmniej 10 metrów od wejścia.

Według "Polski", zakaz palenia dotknie także kawiarnie, restauracje i kluby. Papierosa będzie można tam zapalić, ale tylko w wydzielonej palarni lub za drzwiami i to w odległości nie mniejszej niż 10 metrów.
Nowa ustawa nie ogranicza palenia w samochodzie, poza jednym wyjątkiem, gdy w trasę zabiorą dziecko, które nie ukończyło jeszcze 13. roku życia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.