Facebook Google+ Twitter

Polska oczami France 24

Największa we Francji i jedna z największych w Europie telewizja informacyjna - France 24 - przygotowuje poświęcony Polsce tematyczny dzień na antenie.

Logo France 24 / Fot. Logo France 24Polska w centrum uwagi France 24 znajdzie się w czwartek, 10 grudnia. Dziennikarze stacji przyjadą wówczas do Warszawy, by przygotowywać materiały o naszej gospodarce i transformacji społeczno-politycznej. Wszystkie produkcje dotyczące Polski będą pokazywane w dwóch wersjach językowych - angielskiej i francuskiej. Rozmowy z gośćmi z Polski znajdą się między innymi w programach "FRANCE 24 Debate" (w języku angielskim) i "Le Debat de FRANCE 24" (w języku francuskim) oraz w magazynach publicystycznych "Top story" (w języku angielskim) i "A La Une" (w języku francuskim). Oba programy będą nagrywane w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Materiały reportażowe z Polski pojawią się w programie "The week in Europe".

Zainteresowanie Polską stacja tłumaczy lokalizacją naszego kraju oraz ostatnimi sukcesami polskiej gospodarki, związanymi ze wzrostem gospodarczym. To pierwsza tego typu duża akcja poświęcona Polsce w trzyletniej historii France 24. Nie wiadomo jeszcze jak wielka ekipa zostanie wysłana. Być może kanał będzie korzystał z infrastruktury Agencji Informacyjnej TVN. France 24 ma już doświadczenie we współpracy z grupą ITI. To właśnie telewizja TVN obsługiwała dla France 24 uroczystości dwudziestolecia obalenia Muru Berlińskiego w Niemczech. France 24 jest drugą po CNN International stacją informacyjną, która pokazuje w tym roku Polskę swojej międzynarodowej widowni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobrze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.