Facebook Google+ Twitter

Polska odrzuciła węgierski plan pomocy dla Europy Środkowo-Wschodniej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-01 15:04

Polska odrzuciła węgierski plan pomocy dla Europy Środkowo-Wschodniej dotkniętej kryzysem. Propozycję utworzenia specjalnego funduszu w wysokości do 190 miliardów euro przedstawił na unijnym szczycie w Brukseli premier Węgier Ferenc Gyurcsany.

- Entuzjazmu nie było - powiedział minister finansów Jacek Rostowski. Dodał, że podobne stanowisko zaprezentowały także inne kraje naszego regionu.

Szef resortu finansów zaprotestował przeciwko takiemu podziałowi kontynentu. Tłumaczył, że sytuacja w Europie Środkowo-Wschodniej jest różna w zależności od kraju. - Gospodarki Polski i Czech są w dużo lepszej kondycji, więc pomocy nie potrzebują -dodał minister. Podkreślił, że z kolei w Europie Zachodniej są kraje, w dużo gorszej sytuacji.

Pomysł węgierski nie spodobał się też Czechom, które kierują teraz pracami Unii. Szef czeskiego rządu Mirek Topolanek powiedział, że Europa Środkowo-Wschodnia nie jest regionem wymagającym specjalnej troski. - Pomoc powinna być, owszem, ale dla wszystkich - dodał czeski premier.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.