Facebook Google+ Twitter

Polska orkiestra nominowana do Grammy Award

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-03 11:19

Orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie i jej dyrygent Antoni Wit oraz Chór Filharmonii po raz kolejny zostali nominowani do nagrody Grammy. Nominacje ogłoszono minionej nocy w Los Angeles.

Profesor Antoni Wit w rozmowie z IAR wyraził radość, że artyści Filharmonii Narodowej znów zostali wyróżnieni. Orkiestra i chór Filharmonii dostali piatą i szóstą nominację do Grammy za dwie płyty.

Pierwsza płyta z muzyką Krzysztofa Pendereckiego otrzymała nominację w zakresie muzyki chóralnej.
Profesor Antoni Wit powiedział, że niezwykle cieszy go także nominacja do nagrody Grammy płyty z I i IV Symfonią Karola Szymanowskiego w zakresie muzyki symfonicznej. Inni kandydaci do nagrody Grammy w tej dziedzinie to płyty Berlińskiej Filharmonii, Boston Symphony Orchestra, Teatr Maryjski w Petersburgu oraz Filharmonii w Londynie.

Płyty, za które artyści Filharmonii Narodowej w Warszawie po raz kolejny zostali nominowani do nagrody Grammy, zostały nagrane dla wytwórni NAXOS.

Wytwórnia NAXOS jest dominującym na światowym rynku płytowym wydawcą muzyki klasycznej. Dotąd sprzedała ponad 3 miliony płyt, nagranych przez Antoniego Wita z udziałem zespołów NOSPR i Filharmonii Narodowej.

Ponad jedną piątą stanowią nagrania zawierające utwory najwybitniejszych twórców współczesnej muzyki polskiej Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara, Witolda Lutosławskiego, Krzysztofa Pendereckiego, a także nagrania Henryka Wieniawskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.
Laureatów kolejnej edycji nagrody Grammy poznamy w lutym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.