Facebook Google+ Twitter

"Polska" - ostra zima szkodzi polskiej gospodarce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-23 07:30

Ostra zima mocno wpływa na nasza gospodarkę - pisze dziennik "Polska". Dla niektórych firm oznacza spore szkody, ale są i takie, które na mrozach zarabiają.

Oblężenie przeżywają składy opału w całym kraju - szybko wyprzedaje się węgiel, brykiet i ekogroszek. "Polska" pisze, że składy dobrze zarabiają, a jednocześnie mają trudności ze zdobyciem towaru. Kopalnie sprzedają węgiel po bardzo wysokich cenach. W styczniu tona brykietu podrożała o 15 złotych do 640 złotych, w lutym ma podrożeć o kolejne 30 złotych.

Z kolei w branży deweloperskiej panuje zastój. Firmy budowlane narzekają, że przedłużająca się zima może spowolnić budowę mieszkań, autostrad i dróg ekspresowych.

Firmy energetyczne i transportowe liczą, że jeden weekend, kiedy temperatura w ciągu dnia spada poniżej minus 10 stopni, kosztuje około 50 milionów złotych. Podczas zamieci samorządy muszą przeznaczyć 50 milionów na walkę ze śniegiem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i autostrad musi zapłacić 4 - 5 milionów złotych za dobę odśnieżania.

Na mroźnej zimie zarabiają producenci gazu, jednak muszą także ponosić koszty licznych napraw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.