Facebook Google+ Twitter

"Polska" - Ostre kary za śmiecenie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-29 07:23

Koniec z bezkarnym wywożeniem śmieci do lasu - pisze "Polska".

Jak czytamy w dzienniku, do walki ze śmieciarzami, którą prowadzą władze lokalne, przyłączył się Sejm. "Polska" wyjaśnia, że posłowie kończą prace nad nowelizacją przepisów nakazujących gminom, by skrupulatnie, raz w miesiącu kontrolowały, czy właściciele domów mają zawarte umowy na odbiór odpadów i nieczystości. Ten, kto nie będzie miał stosownego zaświadczenia zapłaci na początek 2 tysiące złotych. Jeśli przy kolejnej wizycie kontrolerów znów nie będzie miał umowy - będzie traktowany jak recydywista. Grozi mu nawet rok więzienia.

Posłowie od lat przymierzali się do zaostrzenia prawa. W tym czasie w lasach Polski lądowały setki tysięcy ton śmieci rocznie. "Polska" podkreśla, że jeszcze w tym roku się to zmieni. Posłowie kończą prace nad nowelizacją ustawy o ochronie środowiska.

Zdaniem parlamentarzystów niskie kary za śmiecenie i nielegalne odprowadzanie nieczystości nie zmienią mentalności ludzi. Zrobią to dopiero wysokie kary. Eksperci od ochrony środowiska podkreślają, że skuteczna walka ze śmieciarzami to nie tylko wysokie kary, ale też skrupulatne ich egzekwowanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.