Facebook Google+ Twitter

Polska oszustwem stoi

Chciwość jest główną siłą napędową obrotu gospodarczego we współczesnym świecie, a oszustwo jednym z najskuteczniejszych sposobów alokacji wytworzonych dóbr.

Każdego dnia media bombardują nas wiadomościami o perfidnych
przekrętach układających w łańcuch napędowy utrzymujący w ruchu system społeczno-gospodarczy zachodniego świata. W dążeniu do globalizacji i maksymalnej wolności obrotu gospodarczo-finansowego doszło do sytuacji, że nawet jeśli coś jest zabronione, też jest dozwolone. Oznacza to nie mniej jak
ciche przyzwolenie polityków na jawne funkcjonowanie podmiotów,
niedwuznacznie stosujących zabronione prawnie metody i rozwiązania, zmierzające do umyślnego wprowadzenia w błąd i wykorzystania naiwności ludzkiej do pozbawienia bliźnich owoców ich własnej pracy.

Kochaj bliźniego swego jak siebie samego. Ta druga część najważniejszej z chrześcijańskich zasad choć bywało, że funkcjonowała na zasadzie pustego sloganu, to jednak była w życiu społecznym obecna. Dziś wyrugowało ją całkowicie prześmieszne powiedzonko „ kasa misiu, kasa”, rozpowszechnione swego czasu przez pewnego, dowcipnego we własnym mniemaniu
selekcjonera piłkarskiej reprezentacji. – Jaki stan konta, taki stan ducha – ten slogan reklamowy znanego banku jeszcze lepiej odzwierciedla stan umysłu przeciętnego mieszkańca naszego kraju, usytuowanego w górnej strefie średnich stanów materialnego sukcesu, któremu głos sumienia i etyczny kodeks zastępuje teraz zasobność rachunku bankowego.

Po dwudziestu latach przemian ustrojowych oszustwo urosło do rangi naszej sztandarowej cechy narodowej. Polacy wzięli sprawy w swoje ręce i szybko nauczyli się osiągać osobiste korzyści wszelkimi dostępnymi środkami, nie próżnując nawet podczas letniej kanikuły. Jak grzyby po deszczu pojawiły się w kraju biura podróży z niecnym zamiarem oskubania spragnionych egzotycznych wrażeń turystów, chcących poznać siłę swoich pieniędzy w luksusowych, zagranicznych kurortach. W pełni lata przelała się przez krajowe media fala sensacyjnych newsów o masowej upadłości tych placówek, wcześniej ani chybi zaplanowanej przez łepskich właścicieli. Jest wielce prawdopodobne, że wśród
porzuconych na pastwę losu wczasowiczów było całkiem sporo takich, którzy pieniądze na zagraniczne wojaże także zdobyli niezbyt uczciwie.

Tego typu hochsztaplerka to jednak mało szkodliwy margines wobec ośmiornicy nazywanej eufemistycznie sektorem finansowym. Nigdy w dziejach oligarchia finansowa nie miała tak wielkiego wpływu na losy całej, ludzkiej populacji. Banki szeroko rozwinęły swoje macki w formie niezliczonej ilości oddziałów i filii, trzymając w mrocznym uścisku lwią część obrotu pieniężnego. Żadna transakcja dokonywana wyemitowanym przez nie pieniądzem plastikowym nie może się odbyć bez ich pośrednictwa, za które płacimy stale rosnący haracz. Łatwy, szybki i obfity zysk z finansowych transakcji zwabi całe zastępy cynicznych cwaniaków i hochsztaplerów, którzy rejestrując parabankowe firmy łapią w zastawione przy pomocy prawników pułapki naiwnych klientów, kusząc ich przy pomocy bajecznych reklam mirażem krociowych zysków z zainwestowanych oszczędności lub oferując szybkie pożyczki na super lichwiarski procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

red
  • red
  • 17.08.2012 22:21

Zawołam więc w stylu klasyka - o take my Polske walczyli - o take??

Ci wykiwani pójdą na ten przekręcony moralnie film?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako chichot historii należy przyjąć fakt finansowania filmu na cześć Lecha Wałęsy przywódcy ruchu społecznego walczącego o sprawiedliwy system społeczny za pieniądze ukradzione ludziom pracy.Historia zatoczyła koło i wróciła do punku wyjścia.Oszustwa na wielką skalę dokonał młody człowiek wychowany na zasadach sięgania po sukces materialny za wszelką cenę, prawdziwe dziecko postsolidarnościowego nieładu społecznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levi
  • levi
  • 17.08.2012 16:39

"Niefortunna wypowiedź"??Przecież to całkiem w jego stylu.A jakie były jego wypowiedzi kiedy szefował KLD.?Cytuję :"Polska to kraj w którym pierwszy milion trzeba ukraść , a drugi jak się da to też". Więc jak się takiego człowieka wybiera na premiera to nie należy się dziwić .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, trudno o bardziej niefortunną wypowiedź premiera jak ta o oszustwie, które nie zawsze jest przestępstwem. W tym właśnie tkwi przyczyna rozkładu państwa. Polski, w której można ludzi bezkarnie oszukiwać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
  • Jurek Malicki
  • 16.08.2012 22:19

W chorym państwie są przekręty,korupcja ,nepotyzm. Instytucje w Polsce zamiast bronić obywatela, biorą udział w aferach!

To wina systemu - który jest wygodny dla tej skorumpowanej, do cna władzy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
razSierpem razMłotem
  • razSierpem razMłotem
  • 15.08.2012 14:33

*** Przyklad idzie z gory. SZCZEGOLNIE DKLA BEZNMYSLNYCH *** NARESzCIE DOBRA WIADOMOSC DLA LEMINGÓW! *** LUDZIE! ZROZUMCIE! Nie każde oszustwo jest przestępstwem - (znawca przedmiotu, Donald T.)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i za wcześnie kliknąłem w "wyślij". Banki w tej chwili rządzą nie tylko Polską, ale całym światem. U nas jeszcze na szczęście można towary normalnie nabyć, ale w takiej Szwecji już się przymierzają do skasowania gotówki w ogóle. Będą tylko karty i nawet kupując sobie coś za 5 groszy zapłacimy bankowi prowizję.
A co do oszustw, to wystarczy spojrzeć na umowy różnych zachodnich firm i ile jest w nich kruczków i przekrętów. Człowiek praktycznie rzecz biorąc cały czas musi się pilnować żeby nie być oszukanym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko się zgadze tylko, że to nie jest wyłącznie nasz problem. Przez lata byliśmy z dala od takiego bagna należąc do bloku pseudokomunistycznego, w którym z powodu kontroli państwa nad wszystkim nie było aż takich przekrętów. Wydawało nam się wtedy, że kapitalizm to taki komunizm ale z ładnymi przedmiotami i dobrymi zarobkami, a USA to kraina szczęśliwości...
Dopiero teraz możemy ocenić dokładnie jak to wygląda w praktyce. Nie dość, że mamy kapitalizm, to jeszcze zapatrzone na USA władze starają się nam wprowadzić taki jak tam jest czyli inaczej mówiąc zalegalizowany bandytyzm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie, którzy nie zostali jeszcze oszukani często cieszą się nawet, kiedy bliźni dają się oszukiwać przez sprytnych hochsztaplerów, a oszukanym chciwość szybko zasłania oczy i ponownie padają łupem cynicznych cwaniaków.Przez brak solidarności międzyludzkiej społeczeństwo schodzi na psy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Święta prawda Panie Marku. My ją znamy, chodzi jednak o to żeby ludziom spadła łuska z oczu i przestali wierzyć partyjnym demagogom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.