Facebook Google+ Twitter

"Polska": Papierowe małżeństwa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-18 07:49

"Polska" pisze o lawinowym wzroście liczby małżeństw Polaków z obcokrajowcami, który nastąpił w ubiegłym roku. Wywołało to podejrzenia polskich urzędników - dodaje gazeta.

O zgodę na osiedlenie w Polsce po ślubie wystąpiło w ubiegłym roku prawie 9 tysięcy obcokrajowców, ponad czterokrotnie więcej niż pięć lat temu a ponad dwukrotnie aniżeli w 2006 roku - czytamy w "Polsce".

Urzędnicy nie mają wątpliwości, że atrakcyjność matrymonialna Polek i Polaków w oczach obywateli mniej zamożnych i pozostających poza obszarem cywilizacji zachodniej krajów, wynika z faktu, że weszliśmy do Schengen. Otwiera to przed obcokrajowcem spoza Unii całą Europę.

"Polska" dodaje, że cena za tę atrakcyjność także z roku na rok rośnie. 6 lat temu za ślub z Polakiem płaciło się 3 tysiące złotych. Dziś ta kwota jest kilkakrotnie większa i wynosi od 15 do 20 tysięcy złotych.

Gazeta dodaje, że w ubiegłym roku wprowadzono przepis, aby prześwietlać wszystkie małżeństwa, gdzie cudzoziemiec deklaruje chęć zostania na stałe w Polsce.

Więcej na ten temat - w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.