Facebook Google+ Twitter

"Polska": Piekło starców w Radości

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2007-12-05 08:35

Policja weszła do domu opieki w Radości, po tym jak "Polska" ujawniła, że w pensjonacie tym personel domu opieki znęca się fizycznie i psychicznie nad starszymi, zniedołężniałymi kobietami. Postępowanie wyjaśniające, czy dochodziło do znęcania się nad pensjonariuszami, prowadzi prokuratura. Ze sprawą zapoznaje się też wojewoda mazowiecki - Jacek Kozłowski.

Scena z filmu. / Fot. screenSzokujące filmy, na których opiekunowie znęcają się nad pensjonariuszami przekazał redakcji Łukasz K., który przez dwa miesiące pracował tam jako poborowy odrabiający służbę wojskową ze względu na wyznawane zasady moralne.

- Otwórz mordę, żryj! - tak podopieczne zmuszane są do posłuszeństwa podczas karmienia. Relacja byłego pracownika ośrodka, kryjącego się za murami prywatnego pensjonatu przy ul. Pajęczej 5a w Radości, jest wstrząsająca.

Rodziny i bliscy - jak pisze autor tekstu, Krzysztof Kowalczyk - niczego nie podejrzewają. Nawet lekarze i księża odwiedzający staruszki nie zauważyli, że pensjonariusze ośrodka prowadzonego przez Fundację "Betania" przeżywają prawdziwe piekło.

Film z Radości można obejrzeć na głównej stronie internetowej www.polskatimes.pl.
Więcej w dzisiejszym wydaniu dziennika "Polska".

Czytaj też:
Postępowanie wojewody wobec domu pomocy społecznej w Radości
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie domu pomocy społecznej w Radości

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Jadwiga, te "opiekunki" z Radości nie mają szans na jakąkolwiek autorefleksję i samoocenę.
Przecież to bezuszne, głupie tłumoki. Nie pozwoliłbym takim wyprowadzać psa na spacer, a co dopiero opiekować się ludzmi. A przecież takie instytucje maja obowiązek zatrudniać przygotowany i wykwalifikowany personel. Tyle tylko, ze interes stałby się wtedy nieopłacalny, więc przyjmują do pracy byle kogo.
Jeszcze raz potwierdza sie , ze nadzór nad DPSami (w zakresie przestrzegania prawa) jest całkowicie iluzoryczny. Teoretycznie mają go wojewodowie, ale okazuje sie , ze taki dom moze latami funkcjonować nawet bez wiedzy tego organu.
Większość DPSow to izby tortur.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem czy ta sprawa znajdzie finał w sądzie i czy zapadną wyroki skazujące, ale czasem mam wrażenie, że niektórych adekwatna kara dosięgnie dopiero po zejściu z tego ziemskiego padołu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, zachowania starców dotknętych przez los najgorszym rodzajem starości i konieczność dluższego kontaktu z nimi u przecietnego czlowieka wzbudza agresję. Trzeba sobie z tego zdac sprawę i tego rodzaju pracy nie podejmować.
Kontynuowanie jej li tylko z powodów materialnych prowadzi do zezwierzęcenia jakie tu obserwujemy.
Nie ma innego sposobu sprawdzenia, czy się ktoś do takiej pracy nadaje. Chyba tylko ukryte kamery.

Komentarz został ukrytyrozwiń

straszne, ci co biją też się kiedyś zestarzeją i pewnie będą oczekiwali opieki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja mieszkam tak niedaleko. Dotychczas myślałem, że Radość to oaza spokoju. Miejsce jest naprawdę piękne - szkoda, że ludzie wszystko potrafią popsuć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wierzyć się nie chce, że ludzie mogą być tak bezwzględni..i to z jakich pobudek..w naszym kraju niewiele rzeczy może mnie jeszcze zaskoczyc..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czasem, kiedy obserwuję nasze społeczeństwo, mam wrażenie, że to prawda, że "Hitler i Stalin zrobili, co swoje". Wycięli elity. A potem komuniści wprowadzili zbrodniczy system degeneracji społecznej. Utrwalały go bandyckie rządy postkomunistów. Szacunek dla autora filmu, nie pozostał bierny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.