Facebook Google+ Twitter

Polska po burzy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-04 21:14

Nad Lubelszczyzną i Śląskiem przeszły gwałtowne nawałnice. Synoptycy ostrzegają, że w nocy silny wiatr powieje na Pomorzu. Wiatr może wyraźnie osłabnąć dopiero w środę.

W okolicach Kraśnika, Puław i Lublina 24 tysiące odbiorców są pozbawione prądu. Awarie wystąpiły głównie na sieciach niskiego napięcia. Ze skutkami burzy walczą także strażacy. Na razie zgłoszenia dotyczą tylko połamanych drzew, ale jeśli nadal będzie intensywnie padać, to strażacy będą wyjeżdżać do pompowania wody.

Dwie osoby ranne i 300 interwencji straży pożarnej - to wynik wichury, jaka przeszła po południu nad Śląskiem. W Wiśle dwie starsze osoby trafiły do szpitala po tym, jak spadło na nie drzewo. Jak informuje policja ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Najtrudniejsza sytuacja jest na południu regionu, gdzie nadal trwają interwencje.

Strażacy głównie usuwają powalone drzewa. W Chybiu koło Cieszyna wiatr zerwał dach o powierzchnia prawie dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Dach w całości opadł na pobliską posesję i uszkodził cztery samochody. W dwóch kopalniach: Szczygłowice i Jankowice z powodu braku energii trzeba było ewakuować górników. Pod ziemią przestały bowiem pracować systemy wentylacyjne.

Tymczasem synoptycy ostrzegają - na Pomorzu może wiać wiatr o sile w porywach nawet do 90-ciu kilometrów na godzinę. Wiatr wywoła niż, który właśnie się do nas zbliża - od Danii przez Bałtyk. Na morzu już teraz jwiatr ma prędkość 70 kilometrów na godzinę.

Podczas takiej nawałnicy największe zagrożenie mogą stanowić przewracające się drzewa. Dlatego synoptycy alarmują, by zachować ostrożność - nie stawiać aut pod drzewami, nie chodzić pod drzewami. Każde mocniejsze uderzenie wiatru jest bowiem potencjalnym zagrożeniem. Wichurze miejscami będą towarzyszyły intensywne deszcze. Tak może być także jutro. Wiatr osłabnie dopiero w środę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.