Facebook Google+ Twitter

Polska po burzy - bilans

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-16 09:25

Trzy osoby osoby zginęły a kilkadziesiąt zostało rannych - to bilans trąby powietrznej i nawałnic, które wczoraj przeszły nad Polską.

W Łodzi zginęła jedna kobieta. Prawdopodobnie przyczyną śmierci było porażenie prądem z zerwanej sieci energetycznej. Intensywne opady doprowadziły do lokalnych podtopień i zalania kilkudziesięciu piwnic. W województwie łódzkim największe szkody odnotowano w Radomsku, gdzie lokalna trąba powietrzna zerwała dachy z około 10 domów.

Na Śląsku zginęły dwie osoby, a kilkanaście zostało rannych.
W okolicy Częstochowy najbardziej ucierpiały miejscowości Blachownia i Kalina. Powalone drzewa tarasowały drogi, pozrywane są dachy i linie energetyczne.

Do blisko 30 zdarzeń spowodowanych przez wczorajszą burzę wyjeżdżali podlascy strażacy. W dziewięciu przypadkach wypompowywali wodę z zalanych piwnic. Wyładowania atmosferyczne spowodowały 14 pożarów budynków mieszkalnych i gospodarczych.

Na Opolszczyźnie 12 osób zostało rannych, a blisko 100 domów zniszczonych. Rolnicy stracili swoje plony i maszyny. Rzecznik wojewody opolskiego, Kordian Michalak, zapewnił, że sprawą zajęło się już Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wojewoda planuje także wystąpić do premiera o pieniądze dla poszkodowanych.
W poszkodowanych miejscowościach Straż Pożarna usuwa powalone drzewa i zabezpiecza domostwa. Powołano też sztaby kryzysowe, które będą decydować o dalszych działaniach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.