Facebook Google+ Twitter

Polska pod śnieżną pokrywą - raport autorów Wiadomości24.pl

Opady śniegu prawie w całym kraju zapowiadał na dziś Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zima nie zamierza szybko odejść, a padający śnieg znów sprawił nam, a szczególnie drogowcom, wiele kłopotów. Na autostradzie A4 pod Wrocławiem doszło do karambolu w którym uczestniczyło kilkanaście aut; lecący do rannych śmigłowiec rozbił się. 2 osoby nie żyją.

 / Fot. RedakcjaSytuacja na drogach w całej Polsce nie wygląda najlepiej. Śnieg w wielu miejscach wciąż pada lub właśnie przestał, a drogowcy dopiero ruszają do odśnieżania ulic. Drogi pokryte są błotem, piesi mają problem z dojściem do pracy, gdyż na chodnikach leży gruba warstwa śniegu.

Rano w Lublinie na termometrach było nawet minus 17 stopni C. Będzie nieco cieplej, ale warunki na drogach utrudniają intensywne opady śniegu, szczególnie w centrum i na północy kraju. Sprawdziły się zapowiedzi synoptyków o intensywnych opadach śniegu. Na warszawskich drogach panują od rana bardzo trudne warunki. Policja w całym kraju apeluje do kierowców o szczególną ostrożność.

Warunki na warszawskich ulicach są bardzo trudne; pokazujemy na zdjęciach rejon skrzyżowania
Domaniewska i Wołoska na Mokotowie - godz. 8.30.Jaworzno. Na zdjęciu widok z domu / Fot. Marek Iwaniszyn Warunki drogowe są fatalne; tak zakończyła się pod Warszawą podróż autem naszego redakcyjnego kolegi Tomasza Kowalskiego.


 / Fot. Tomasz Kolowski/Wiadomości24.pl
Leszek Lubicki - Dzisiaj od rana cały czas w Zakopanem pada. Drogi są pokryte grubą warstwą śniegu. Niestety, tylko nieliczni kierowcy zakładają na koła łańcuchy śniegowe. Osobiście nie zalecam jeżdżenia samochodem po górskich drogach. Jest bardzo niebezpiecznie.Na zdjęciu: główna droga w Zakopanem - Jaszczurówka w stronę Toporowej Cyrhli. / Fot. Leszek Lubicki


Marek Iwaniszyn: - W Jaworznie, na granicy Śląska i Małopolski sypie praktycznie bez przerwy od piątku. Odpowiadające za odśnieżanie dróg MPO informuje, że przemierzyło ponad 37 tys.y kilometrów i zużyło 1.373 ton soli i 51 ton piasku. Nic to nie zmienia, bo wiele dróg wygląda tak, jakby pług ostatni raz przejechał po nich w zeszłym roku. Na zewnątrz lekki mróz (minus dwa stopnie, stan na godzinę 10.15). Ciągłe opady gęstego puchu tworzą bajkową scenerię. Niestety, najmłodsi cieszyć się nią mogą dopiero popołudniu, bo ferie na Śląsku skończyły się w zeszłym tygodniu.


Jadwiga Kowalczyk: - Tak wyglądało powietrze w słoneczny dzień, przy 17 stopniach mrozu. Film wykonany w Busku Zdroju przez moja córkę, Agatę, na balkonie mojego mieszkania. / Fot. Fot. Piotr BrodaPiotr Broda: - Ptaki w parkach miejskich Poznania. Zdjęcia pochodzą z Parku Sołacz w Poznaniu, jak widać na nich jeziorko jest skute lodem ale w niektórych miejscach woda jest cieplejsza przez co ptaki się gromadzą w takich miejscach. Niestety, nie wiem czy są w jakiś sposób dokarmiane. Wiem, że starsze osoby przychodzą niemal codziennie i je dokarmiają, w weekendy jest więcej osób przychodzą rodziny z dziećmi.

Maksymilian Szczepaniak: - Godzina 10.00. W Murowanej Goślinie zza chmur co chwilę wychodzi słońce. Brak opadów śniegu, temperatura - 1 st C

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.