Facebook Google+ Twitter

Polska podpisze kolejne porozumienie wojskowe z USA?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-27 17:41

Stany Zjednoczone i sześć państw europejskich w tym Polska opowiadają się za zacieśnieniem współpracy w walce z terroryzmem. Taką deklarację zawiera końcowy komunikat po konferencji ministrów spraw wewnętrznych tych państw, która odbyła się w Bonn.

Ministrowie podkreślili w nim, że zwalczanie światowego terroryzmu wymaga ścisłej współpracy Europy ze Stanami Zjednoczonymi. Minister spraw wewnętrznych Niemiec Wolfgang Schauble powiedział po spotkaniu, że konieczne jest opracowanie międzynarodowej strategii działań prewencyjnych wobec terrorystów. Dlatego uczestnicy konferencji zastanawiali się między innymi nad rozbudową współpracy policji i wywiadów, a także prawnymi możliwościami karania osób, które odbywają szkolenia w obozach dla terrorystów.

Minister Schauble odniósł się również do aktualnej sytuacji w Niemczech po wczorajszym zatrzymaniu w samolocie w Kolonii dwóch mężczyzn podejrzanych o działalność terrorystyczną. Schauble powiedział, że Niemcy są częścią "światowej przestrzeni zagrożenia terrorystycznego", ale ich służby bezpieczeństwa pracują właściwie.

W spotkaniu wzięli udział szefowie resortów lub ich zastępcy z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch i Hiszpanii, a także Stanów Zjednoczonych. Polskiej delegacji przewodniczył szef mininsterstwa spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.